NBA’in Eski Patronu David Stern, Spor Yayıncılığı ICO’sunu Destekliyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1980’lerden 2014 yılına kadar NBA’in patronluğunu yapan David Stern artık yeni bir blokzincir destekli spor yayıncılığı girişimi olan SportsCastr’ı destekliyor. Fanchain isimli kripto para ise bu platforma entegre edilen ilk proje olacak. Fanchain ile kullanıcılar yayıncılara bağış yapabilecek, premium üyelik alabilecek ve özel içeriklere ulaşabilecek.

Stern önceden kripto para pazarının merkeziyetsiz teknolojisini bir “lale çılgınlığı” olarak nitelendiriyordu ancak şu an kendisi bir ERC-20 tokenının ICO’sunu destekliyor…

David Stern Forbes’a bu endüstriyle nasıl kademeli olarak iç içe hale geldiğini anlattı:

“Daha sonra blokzincir teknolojisinin spor gibi birçok sektörde bir dizi işlemle ilgili sunacağı çok şeye sahip olduğunu anladım…”

Fanchain spor medyasının ‘tek taraflı’ olan yanını çözmeye çalışıyor. Bu platform ile spor müsabakalarını izleyen kullanıcılar maçları yalnızca hangi spikerden dinlediklerini değiştirebilmekle kalmıyor ayrıca bu ortama katılıp maçları kendileri de sunabiliyorlar.

Bu sunucu ya da spikerler FanWallet ile Fanchain ekosistemini besleyen dijital tokenlarla ödüllendiriliyorlar.

Forbes’un haberine göre FanChain hemen arkasından ICO’sunun da gerçekleşeceği özel satışını bu yaz yapmayı planlıyor. Tabi ki her ne kadar NBA’in eski patronu tarafından da desteklense bütün ICO’larda olduğu gibi buna da Amerikan vatandaşlarının katılması yasak.

NBA’in Eski Patronu David Stern, Spor Yayıncılığı ICO’sunu Destekliyor