Reklamı kapat

NBA’in Eski Patronu David Stern, Spor Yayıncılığı ICO’sunu Destekliyor

Mert Kaya
Mert Kaya 6 Haziran 2018
0 görüntülenme

1980’lerden 2014 yılına kadar NBA’in patronluğunu yapan David Stern artık yeni bir blokzincir destekli spor yayıncılığı girişimi olan SportsCastr’ı destekliyor. Fanchain isimli kripto para ise bu platforma entegre edilen ilk proje olacak. Fanchain ile kullanıcılar yayıncılara bağış yapabilecek, premium üyelik alabilecek ve özel içeriklere ulaşabilecek.

Stern önceden kripto para pazarının merkeziyetsiz teknolojisini bir “lale çılgınlığı” olarak nitelendiriyordu ancak şu an kendisi bir ERC-20 tokenının ICO’sunu destekliyor…

David Stern Forbes’a bu endüstriyle nasıl kademeli olarak iç içe hale geldiğini anlattı:

“Daha sonra blokzincir teknolojisinin spor gibi birçok sektörde bir dizi işlemle ilgili sunacağı çok şeye sahip olduğunu anladım…”

Fanchain spor medyasının ‘tek taraflı’ olan yanını çözmeye çalışıyor. Bu platform ile spor müsabakalarını izleyen kullanıcılar maçları yalnızca hangi spikerden dinlediklerini değiştirebilmekle kalmıyor ayrıca bu ortama katılıp maçları kendileri de sunabiliyorlar.

Bu sunucu ya da spikerler FanWallet ile Fanchain ekosistemini besleyen dijital tokenlarla ödüllendiriliyorlar.

Forbes’un haberine göre FanChain hemen arkasından ICO’sunun da gerçekleşeceği özel satışını bu yaz yapmayı planlıyor. Tabi ki her ne kadar NBA’in eski patronu tarafından da desteklense bütün ICO’larda olduğu gibi buna da Amerikan vatandaşlarının katılması yasak.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Fiyatı 10 Gün İçerisinde 10.000 Doları Görebilir Piyasanın şuanki durumu göz önünde bulundurulduğunda Bitcoin’in tekrar 10,000.00 dolar olduğunu düşünmek zor gözüküyor. Neden 10,000.00? Eh, bildiğiniz üzere Bitcoin tüm zamanların en yüksek değerine ulaşarak 20,000.00 doları gördü ve bunun sonucu olarak yatırımcılar ve ilgililer Bitcoin’in...
Şebnem Ertan 6 Haziran 2018