NEAR Protocol Nedir? NEAR Protocol Ne İşe Yarar?

NEAR Protocol
NEAR Protocol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NEAR Protocol nedir? NEAR Protocol, standart uygulamaları web üzerinden kullanılnasını amaçlayan ve merkeziyetsiz bir kripto para platformudur. Proje, Alex Skidanov ve Illia Polosukhin tarafından piyasaya sürülmüştür. Proof of Stake (PoS) konsensüs üzerinde işlem görmektedir. Bunun yanında Nightshade adı verilen kendisine ait bir kullanışlı bir protokol barındırır. NEAR Coin, NEAR Protocol’e ait yerel bir kripto para birimidir.

NEAR Protocol nedir?

Projenin amacı, uygulamaları web üzerinde kullanılabilmesini sağlamaktır. NEAR coin uygulamanın kullanımında, ağ yönetimine katkı sunan ve staking işlemi gerçekleştiren kullanıcılarını NEAR Coin ile ödüllendirir. Projenin uygulamalar, kullanıcılar, doğrulayıcılar ve delegatörler olarak 4 farklı kullanım senaryosu bulunmaktadır.

Güncel verilere göre ile 1 NEAR Coin fiyatı 148.52 TL’dir. Güncel döviz kuru ile 10.07 ABD Dolarına denk gelmektedir. NEAR Coin son 24 saatte %1.51 değer kaybı yaşamıştır. CoinMarketCap sıralamasına göre kripto para piyasalarında 22.sırada yer almaktadır. Ayrıca, NEAR Coin’in 24 saatlik işlem hacmi 7.316.611.038 TL’dir. Dolaşımda olan arzı 653.667.819 NEAR Coin iken maksimum azami seviye arzı 1.000.000.000 NEAR Coin’dir.

NEAR Coin avantajları:

Yatırımcılar stake işlemi sayesinde belirli vadenin sonunda pasif gelir elde edebilir. Diğer kripto paraların aksine daha düşük işlem ücretleri sebebiyle tercih edilir. Blockchain ve kripto para dünyasını yeni öğrenmeye başlayan kişiler için kullanımı kolaydır.

NEAR Coin dezavantajları

NEAR coin, yüksek volitaliteye sahiptir. Aniden olumlu veya olumsuz fiyat hareketlenmesi yaşaması mümkündür. Her kripto paranın sahip olduğu gibi hack saldırıları yaşama ihtimali bulunmaktadır. Ancak çevrimdışı cüzdanlarda saklanırsa bu risk en aza indirilir.

NEAR Protocol nedir? NEAR Coin’e Nasıl Sahip Olunur?

NEAR Coin, Binance, Hotcoin Global, OKX ve Bitget gibi popüler, işlem hacmi geniş ve global borsalarda listelenmektedir. Öncelikle, yukarıda belirtilen NEAR Coin’in listelendiği herhangi bir borsa platformuna giriniz. Ardından ücretsiz hesap oluşturma sayfasına giriniz. Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra hesabınızı oluşturunuz.

Kimlik doğrulama işlemi adımlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayınız. Hesap açılış ve doğrulama işlemini tamamlanmasının ardından, borsanın para yatırma menüsünden sizin için uygun olan yöntem ile hesabınıza para transferi gerçekleştiriniz. Son adımda ise, NEAR Coin’in listelendiği borsa sekmesine giriniz. Güncel fiyat üzerinden veya dilediğiniz tutarı girerek kolayca NEAR Coin sahibi olabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

NEAR Protocol Nedir? NEAR Protocol Ne İşe Yarar?