Netflix’in Popüler Dizisinde Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bu Altcoin’lere Yer Verildi!

shutterstock 393295279 1280x720 1
shutterstock 393295279 1280x720 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com – Netflix’in ünlü dizilerinden, cyberpunk temalı Altered Carbon’un bir bölümünde kripto para birimlerine 2400 yılındaki ödeme aracı olarak yer verildi.

Bu para birimleriyle eldiven, silah gibi çeşitli eşyalar fiyatlandırılmış. Ancak eğer dizideki fiyatları ciddiye alırsanız (büyük ihtimalle dizi ekibi tarafından yeterince düşünülmemişti) yazarların bu paraların değerinde bir düşüş öngördüğünü fark ediyorsunuz.

Dizide, ana karakterin silahlandığı sahnede çeşitli küçük eşyaların Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) da dahil olmak üzere birkaç farklı kripto para birimiyle fiyatlandırıldığı görülüyor. Ayrıca Monero (XMR), ve Zcash (ZEC) gibi iki gizlilik odaklı paranın yanı sıra yönetişim odaklı token Decred (DCR) de listelenmiş.

Mağazada ne satıldığı belli olmasa da (belirtilmemiş bir sürü teknoloji sergileniyor), bir çift eldivenin 0.867 BTC’ye satıldığı görülüyor. Yani bugünün oranlarında 7.700 dolara. Benzer şekilde, aynı çiftin fiyatının 3.089 Litecoin olarak da listelendiği görülüyor.

Anlamlandırmaya çalışırsak, bugün yüksek teknoloji ürünü bir çift eldiveni 50 dolara satın almak, kripto para ile 0.0057 BTC veya 0.82 LTC’ye mal olacak. Gördüğümüz eldivenler inanılmaz pahalı eldivenler olmadıkça, bu paraların fiyatları bu evrende muhtemelen çok daha düşük demektir.

Son haftalarda ana akım medyada ikinci kez kripto paraya yer veriliyor. Geçen haftalarda da The Simpsons, The Big Bang Theory’den Jim Parsons’ın kripto para birimlerinin nasıl çalıştığını açıkladığı bir bölüm yayınladı. Bölüm; Bitcoin, Litecoin ve hatta Dogecoin gibi paralar içeriyordu. The Simpsons bölümünün detayları için “The Simpsons’ta Kripto Paralar Anlatıldı!” isimli haberimizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Netflix’in Popüler Dizisinde Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bu Altcoin’lere Yer Verildi!

Yorumlar kapalı.