Reklamı kapat

Neumark Nedir? NEU Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
3 görüntülenme
Neumark Nedir? NEU Ne İşe Yarar?

Neumark nedir? Neumark (NEU), start-up’lar ve şirketler için bağış toplayarak destek sağlayan Neufund platformunun kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Neumark’ı mercek altına alacağız. Ayrıca yatırımcılar arasında merak konusu olan Neumark nedir, ne sunar, NEU nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi sorulara da yanıt vereceğiz. Şimdi gelin bağış ve yardımlaşma odaklı bu kripto para platformunu birlikte inceleyelim.

Neumark nedir?

Neumark, topluluk odaklı bir bağış toplama platformu olan Neufund’ın yerel kripto para birimidir. Bu platform, Blockchain teknolojisi aracılığıyla merkeziyetsiz bir şekilde çalışır. Yani belirli şartları karşılayan kullanıcılar, platformun yönetimine katılabilmektedir. Ayrıca projenin herhangi bir çekirdek ekibi veya CEO’su yoktur. Bu proje, esasen yatırım dünyası ile Blockchain ekosistemi arasında bir köprü görevi görür. 

Platformun yasal ve teknik altyapısı birçok hizmeti destekler. Buna göre, hem startup’lar hem de kurulu işletmeler, yasal olarak hisse senetlerini tokenize ederek satışa sunabilmektedir. Neufund bu hizmeti, geleneksel sözleşmeleri Ethereum akıllı sözleşmeleriyle bağlayarak verir. Almanya merkezli platform, ICO’sunda, projeleri için 14 milyon doların biraz üzerinde sermaye toplamayı başarmıştır.

Neumark ne sunar?

Neumark’ın kullanım durumlarına sahip olduğu Neufund platformunda hisseler oluşturulduktan sonra, herkes hisseleri çıkaran şirkete yatırım yapabilmektedir. Bu bakımdan platform, bağışa ek olarak bir yatırım uygulaması olarak da hizmet verir. Bununla birlikte kullanıcıların şirketin kamu defterindeki işlem verilerini kontrol etme ve doğrulama avantajı da vardır. Yani Neufund, kripto paralar kadar likit olmayı hedefleyen bir hisse senedi pazarıdır. Platforma katılarak ve fiat para birimlerini zincire getirerek, kullanıcılar bu pazara erişim imkanı kazanır.

Şirketler, mevcut ağlarındaki yatırımcıların yanı sıra herhangi bir kripto para birimi sahibinden veya Neufund platformundaki sermaye havuzu aracılığıyla fon toplayabilmektedir. Bir şirket bir kampanyayı başarıyla tamamlayıp hisse senetlerini tokenize edebilmektedir. Ayrıca bu tokenler, yatırımcılar tarafından fiat veya kripto ödemesiyle alınabilmektedir.

NEU nedir? Ne işe yarar?

Neufund’ın yerel kripto para birimi olan Neumark “NEU” koduna sahiptir. Yatırımcılar, kripto para piyasasında bu varlığa, orijinal isminin yanı sıra bu kodlada erişmi sağlayabilirler. Platformun şirketleri fonlamak için sunduğu sermaye havuzu için NEU coin sahibi olmak gerekir. NEU sahipleri, bu fona katkıda bulunarak şirketlerin gelişmesini destekleyebilirler. ERC-20 akıllı sözleşmesiyle oluşturulan token, sahiplerine ağın mülkiyetinde pay sahibi olma avantajı verir. Ayrıca bu ağda yönetime doğrudan katılmalarını mümkün kılar.

Neumark nedir? NEU nasıl alınır?

Neumark şu anda YoBit ve Zonda (BitBay) kripto para borsalarında alınıp satılmaktadır. İlgili yatırımcılar NEU coin’e yatırım yapmak için bu borsalara erişmelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

20 Wall Street Analisti: Haftaya Altın Bu Seviyelerde Olabilir!
20 Wall Street Analisti: Haftaya Altın Bu Seviyelerde Olabilir! Piyasa duyarlılığı, yakın vadede altın fiyatları için net bir yön sağlamıyor. Bu yüzden, altın boğalarının önümüzdeki hafta temkinli olması gerekecek. “Altın, mücadele etmeye devam edecek” Altın piyasası, fiyatın 1.750 dolar civarındaki desteğini korumasıyla haftayı bu ayın kazançlarının...
Vural Erkan 3 hafta önce