Devasa NFT Coin Dump’ı: Balina Milyon Dolarlık Satış Yaptı!

Devasa NFT Coin Dump’ı: Balina Milyon Dolarlık Satış Yaptı!
Devasa NFT Coin Dump’ı: Balina Milyon Dolarlık Satış Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nansen verileri, Machi Big Brother olarak da bilinen Jeffrey Hwang’ın NFT coin balinası olduğunu gösteriyor. Balina, sadece 48 saat içinde 1.010 tokenı 11.680 ETH veya 18.6 milyon dolara sattı. Nansen’in Simian Psikometrik İyileştirme Teknisyeni Andrew Thurman, 25 Şubat tarihli bir Twitter ileti dizisinde, bunun “muhtemelen şimdiye kadarki en büyük NFT dump’ı” olduğunu iddia ederek önceki iki günün ticaret faaliyetini vurguladı. İşte detaylar…

NFT coin balinası 18.6 milyon dolarlık satış yaptı

Nansen’den alınan verilere göre, halk arasında Machi Big Brother olarak bilinen NFT balinası Jeffrey Hwang, 48 saat içinde toplam 11.680 Ether veya 18.6 milyon dolar karşılığında 1.010 token sattı. Nansen’in Simian Psikometrik İyileştirme Teknisyeni Andrew Thurman, 25 Şubat tarihli bir Twitter ileti dizisinde son iki gündeki ticaret faaliyetinin altını çizdi ve bunun “muhtemelen şimdiye kadarki en büyük NFT dump’ı” olduğunu belirtti. En çok satılan NFT’ler arasında 90 Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’si, 191 Mutant Ape Yacht Club (MAYC) NFT’si ve 308 Otherdeed NFT’si yer aldı.

Bununla birlikte, özellikle, Machi Big Brother (Machi), düşüşün ardından derhal 991 NFT’yi geri satın aldı; Thurman, bunun ya bir miktar kâr elde etmek için bir oyun olabileceğini belirtti. Aynı zamanda “büyük Blur airdrop kârları elde etmek için washing trade veya piyasa manipülasyonu” olasılığına işaret etti.  Machi’nin, yakın zamanda OpenSea’yi ticaret hacmi açısından en üst sıradaki NFT platformu olarak geride bırakan NFT pazarı Blur’un gerçekleştirdiği BLUR token airdrop’unun en büyük alıcılarından biri olduğu bildiriliyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi 14 Şubat’ta proje, kullanıcının platform katılım düzeyine ve Ethereum tabanlı NFT ticaret etkinliğine bağlı olarak, token miktarıyla paralel bir şekilde topluluğa ilk airdrop turunu dağıtmaya başladı. 17 Şubat’ta blockchain analitik platformu Arkham Intel, Machi’nin 1,8 milyon BLUR tokeni aldığını ve hepsini 1,3 milyon dolar karşılığında nakde çevirdiğini belirtti. Bu nedenle Machi, bir sonraki turda NFT ticaret faaliyetini hızlandırarak bazı yeni BLUR tokenleri kazanmayı düşünürken, diğer balinalar da aynı şeyi yapmak istiyor olabilir.

NFT fiyatları nasıl etkilendi?

Verilere göre, Machi’nin başlangıçta dumpladığı en iyi koleksiyonların taban fiyatlarına bakıldığında, BAYC, MAYC ve Otherdeed NFT’lerinin fiyatları son 24 saatte yüzde 7,77, yüzde 9,2 ve yüzde 8,16 düştü. Thurman sonraki bir gönderisinde, “Bir kişinin airdrop arayışı bazı pazarları mahvediyor,” dedi. CoinGecko’ya göre, yazının yazıldığı sırada BLUR, son yedi gün içinde yüzde 17,7 oranında düşen fiyatla 0,79 dolardan el değiştiriyor.  22 Şubat’ta Blur ekibi, projenin ikinci turunda 300 milyon dolar değerinde token dağıtacağını tweetledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Devasa NFT Coin Dump’ı: Balina Milyon Dolarlık Satış Yaptı!