NFT Coin Haberleri: Bu Altcoinler ve İşlemlere Dikkat!

229 görüntülenme
NFT Coin Haberleri: Bu Altcoinler ve İşlemlere Dikkat!

Geçen ay, NFT’ler için çığır açan bir aydı. Kasım ayında, kripto alanındaki tüm kargaşaya rağmen NFT satışları yedi ay sonra ilk kez arttı. NFT’lerin geleceğini hayal etmek heyecan verici olmaya devam ediyor, ancak kısa vadeli görünüm daha da belirsizleşiyor. Bu nedenle, birçok NFT geçen ay dayanıklılık göstermek için mücadele etti. Peki, NFT coin projeleri için sırada neler var?

Birçok NFT coin projesinin baz aldığı Ethereum duyarlılığı ne halde?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum fiyatı, ABD Doları karşısında 1.300 dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıktı. ETH kazançları düzeltti ancak 1.250 dolar ve 1.230 dolar civarında destek altında kalmaya devam ediyor. Uzmanlara göre ETH için yukarı yönlü ani direnç 1.290 dolar seviyesinin yakınında. İlk büyük direnci 1.300 dolar seviyesinde. Boğalar 1.300 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde hareket etmeye devam ederse, fiyatı yükseltebilir.

NFT piyasa değeri ve hacmi, iyileşme işaretleri gösteriyor

Bu hafta satış sayısı bir önceki hafta ile hemen hemen aynı kalarak 98 binde yer aldı. Satışlar ise yüzde 20,88 artarak 61 milyon dolardan 73 milyon dolara yükseldi. Aktif piyasa cüzdanları yüzde 2 oranında hafif bir artış gösterirken, benzersiz adreslerdeki satıcılar yüzde 6 oranında arttı.

NFT Coin Haberleri: Bu Altcoinler ve İşlemlere Dikkat!

Toplam piyasa değeri yüzde 1,38 artarak 10,27 milyon ETH’ye ulaştı. Hacim de yüzde 14,52 artarak 70,38 bin ETH’ye ulaştı. PHP koleksiyonları, NFT pazar değerinde hala aslan payını elinde tutuyor. Ardından koleksiyon öğeleri ve sanat eserleri geliyor. Ardından, ETH, SOL, AVAX ve BNB’deki NFT işlem hacmi, Ekim ayına göre %28,34 artış yaşadı. Böylece Kasım ayında 659 milyon dolara ulaştı. SOL ve BNB’nin NFT hacimleri Kasım ayında arttı. SOL 115 milyon dolardı, yani yüzde 38 arttı. BNB’ler 6 milyon dolardı, yüzde 37 arttı. Uzmanlara göre önümüzdeki yılın başında potansiyel olarak üç haneli 7 günlük bir hacim görebiliriz.

NFT Coin Haberleri: Bu Altcoinler ve İşlemlere Dikkat!

Traderlar NFT coin alanına yeniden giriyor

Son haftalarda gördüğümüz gibi, sahiplerin sayısı minimum bir artışla sabit kalıyor. Trader sayısı ise yüzde 7,57 oranında hafif bir büyüme kaydetti. Satıcılarda traderlardan daha fazla yüzde artışı görmek biraz endişe verici.

OpenSea’deki NFT kullanıcılarının sayısı ve ticaret hacmi yükseldi

OpenSea akıllı sözleşmeleri bu hafta 225,75 bin işlem kaydetti. Bu, bir önceki haftaya göre yüzde 18,37’den fazla bir miktara işaret ediyor. OpenSea’deki hacim yüzde 12,44 artarak 38,76 milyon dolara ulaştı. Akıllı sözleşmedeki bakiye ise yüzde 4,5’lik hafif bir artışla 56,27 bin dolara yükseldi. Piyasa nabız gibi atıyor ve yaşam belirtileri gösteriyor.

Solana NFT’leri ne durumda?

Kasım ayındaki 38,79 dolarlık zirveden bu yana Solana’nın fiyatı %65 düştü. Sosyal hacimler düşerken, ağırlıklı sosyal duyarlılık Solana için olumsuz kaldı. Solana spot piyasası işlem hacimleri aylık düşük seviyelerde yer alıyor. Diğer yandan, vadeli işlem piyasaları büyük ölçüde verimsiz duruyor.

Uzmanlara göre fiyat iyileşmesini doğrulamak için SOL’un 20 dolarlık psikolojik direnç seviyesinin üzerinde işlem yapması gerekiyor. MagicEden’deki toplam hacim iki kattan fazla arttı. %134,7 gibi büyük bir artışla 32 milyon dolara yükseldi. Bununla birlikte, trader sayısı yaklaşık %15 oranında azaldı. Diğer pazaryerlerinde de hacim artışı yaşandı. Ancak daha geniş bir bağlamda ele alındığında bu rakamlar önemli görünmüyor.

Tezos’taki (XTZ) NFT coin projeleri için son durum nedir?

XTZ sonunda 1 dolar psikolojik seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Bir sonraki acil direnci 1,04 dolar civarında. Uzmanlara göre daha az düşüş eğilimi göstermek için Tezos, 1,1 doların üzerinde işlem yapmalıdır. Tezos NFT pazarı, hacmi düşmeye devam ettiği için kargaşa içinde. Toplam traderlar ve hatta ortalama fiyatlar düşüşte. Tezos NFT pazarında, Objkt.com haftalık 230,5 bin doları aşan işlem hacmiyle hâlâ liderliğini sürdürüyor. Ancak yine de Solana veya Ethereum’daki NFT’lere kıyasla yetersiz kalıyor.

NFT’ler için haftanın önemli haberleri

  • Apple iOS’ta Coinbase cüzdanını engelledi: Apple, NFT’leri göndermek için gereken gas ücretlerinin uygulama içi satın alma sistemi aracılığıyla ödenmesi gerektiğini söylüyor. Coinbase’den tüm NFT aktarım gas ücretlerinin yüzde 30’unu ödemesi talep edilmekte.
  • MoonPay, “Soulbound” NFT sadakat programı başlatacak: “Web3 Passport” olarak adlandırılan Soulbound tokenları, Blockchain teknolojisini kullanan bir kişinin kimliğini temsil eden NFT’lerdir.  MoonPay’in 10 milyondan fazla müşterisi var
  • Timex, 500 BAYC sahibi için sınırlı sayıda saat üretecek: Tiffany & Co.’nun bu yılın başlarında CryptoPunk sahipleri için başlattığı benzer bir girişimi takip eden Timex,  500 saati BAYC ve MAYC sahipleri için yapacak
  • Metaverse, Oxford’un “Yılın Kelimesi” için listeye girdi: Metaverse” kelimesi, Oxford “Yılın Kelimesi” olarak taçlandırılmak için yarışan üç kelimeden biridir.
  • Pudgy Penguin’in ‘Snowed In’ koleksiyonu Sotheby’s müzayedesinde tükendi: Nadir Pudgy Penguins NFT’lerinin her biri ortalama 12.900 dolara satıldı. Geçen yıl 100 milyon doların üzerinde NFT satılmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Altcoinbuzz

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Deneyimli Yatırımcılar FTM ve Bu 4 Altcoin'e Daldı: Tırmandılar!
Deneyimli Yatırımcılar FTM ve Bu 4 Altcoin’e Daldı: Tırmandılar! 25 Kasım-2 Aralık haftasında birçok kripto para birimi yatay hareket etse de, bazıları yükseliş yaşadı. Bu yazımızda, söz konusu süreç içerisinde en çok yükselen coin’leri aktaracağız. Fantom (FTM)’ın da yer aldığı listede analist Valdrin Tahiri’nin dikkat çektiği...
Aslı Dinçer 2 ay önce