Reklamı kapat

Nitro Network Nedir? NCash Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
8 görüntülenme
Nitro Network Nedir? NCash Ne İşe Yarar?

Nitro Network nedir? Nitro Network (NCash), katılımcıların ağ oluşturmasını mümkün kılan IoT tabanlı bir Blockchain platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Nitro Network projesini inceleyeceğiz. Bununla birlikte, Nitro Network nedir, ne sunar, NCash coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtlayacağız. Gelin telekomünikasyon alanında hizmet veren bu platformu birlikte inceleyelim.

Nitro Network nedir?

Nitro Network, Avalanche ağı üzerine inşa edilen merkeziyetsiz bir Blockchain platformudur. Bu platform, Internet of Things (IoT) alanında çeşitli çözümler sunmaktadır. Buna göre ekosistem, cihazların birbiriyle iletişim kurmasına olanak tanıyan bir dizi ürüne sahiptir. Bununla birlikte Nitro’nun temeli, ağ oluşturma üzerine kuruludur. Bugün telekomünikasyon pazarı 3 trilyon doların üzerinde bir değere sahiptir. Nitro, IoT tabanlı telekom ağları sağlayarak bu pazardan pay almayı amaçlamaktadır.

Temel olarak Nitro Network, 3G, 4G ve 5G’yi destekleyen ve özel iletişim ağlarından oluşan bir ekosistemdir. Bu ekosistem, IoT teknolojisi tarafından desteklenmektedir. Buna göre platform, 3 trilyon dolarlık bir pazar fırsatını ortaya çıkaran hücresel ağlara IoT tabanlı bir alternatif olarak çalışır. Kullanıcılar, platform içerisinde merkeziyetsiz özel telekom ağlarını kullanabilmektedir. Bununla birlikte, sınırsız kullanım durumlarından fayda ve değer elde ederler. Ek olarak platform, içerisindeki tüm süreçlerde kendi yerel kripto para birimi olan NCash’den fayda sağlar.

Nitro Network ne sunar?

Nitro Network, kullanıcıların kendi ağlarını oluşturmalarını, işletmelerini, yönetmelerini mümkün kılar. Bununla birlikte kullanıcılarının bu ağlar üzerinden para kazanmasına da olanak tanır. Platform, merkeziyetsiz bir ağlar zinciri gibidir. İsteyen kullanıcılar, ekosistem içerisindeki ağları kiralayabilmekte ve kullanabilmektedir. Böylece internete birçok bölgede yüksek hızlarla erişim sağlama avantajı elde ederler. Ekosistem içerisindeki telekom ağları Blockchain’e kaydedilir. Ayrıca, geleneksel firmalara göre çok daha ucuz ve hızlı şekilde çalışır.

NCash nedir? Ne işe yarar?

Nitro Network platformunun yerel kripto para birimi olan NCash, Avalanche Blockchain üzerinde barındırılan bir tokendir. Bu token ile kullanıcılar, ekosistem içerisindeki merkeziyetsiz ağları kiralayıp satın alabilir. Bununla birlikte kendi ağlarını oluşturarak NCash ödülleri de kazanabilirler. Kendi ağını yaratıp platforma katılanlar, diğer kullanıcılara hizmet vermek karşılığında ödeme alır. Bu ödeme NCash şeklinde olur. Bunlara ek olarak kripto para, isteyen kullanıcılar tarafından stake de edilebilmektedir.

Nitro Network nedir? NCash nasıl alınır?

Nitro Network, Huobi Global ve Bitbns gibi kripto para borsalarında alınıp satılan bir Avalanche tokenidir. İlgili yatırımcılar bu borsalardan birine üye olmalı ve ardından NCash için satın alma adımlarını izlemelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hedge Fon Yöneticisi: Bu Altcoin Çok İhtişamlı Artabilir!
Hedge Fon Yöneticisi: Bu Altcoin Çok İhtişamlı Artabilir! Macro Guru Raoul Pal’a göre lider altcoin Ethereum (ETH) bir sonraki boğa döngüsüne yaklaşıyor. Bununla birlikte Citron Research, Ethereum’da düşüş eğiliminin sürdüğünü söylüyor. “Lider altcoin bir sonraki boğa döngüsüne yaklaşıyor” Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Ethereum...
Vural Erkan 3 hafta önce