Reklamı kapat

Nokia Kullanıcıları Mobil Verileri İle Gelir Elde Edebilecek

mcgregor
mcgregor 18 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Blockchain data platformu Streamr, Finli telekom devi Nokia ve Kaliforniyalı yazılım şirketi OSIsoft birlikte çalışarak cep telefonu kullanıcılarının datalarından gelir elde etmesini hedefliyorlar.

İcra Kurulu Başkanı Henri Pihkala, çarşamba günü katıldığı CoinDesk Consensus 2018 konferansında, gerçek zamanlı veri piyasasının canlı bir lansmanını gerçekleştirerek, kullanıcıların canlı veri akışlarına ulaşabileceğini ve abone olabileceğini duyurdu.

Pihkala şöyle devam etti;

“Bugün Streamr için tarihi bir gün, sadece platformumuzu Konsensus’ta sahnede dünyaya tanıtmakla kalmadık aynı zamanda iki dev şirketle de iş birliğimizi ilan ettik.”

Nokia ile yapılan ortaklık ile Nokia’nın Kuha baz istasyonları Streamr’ın veri piyasasıyla entegre bir şekilde çalışacak ve Nokia müşterileri kendi kullanıcı verilerinden gelir elde ederken bir yandan da Internet of Things araçlarından bu gelirler ile hizmet satın alabilecekler.

Nokia’nın radyo sistemlerini yöneten Marttti Ylikoski ise mobil kullanıcılarının kendi datalarını kontrol etme hakkı olduğuna işaret ederek “Steamr ile yaptığımız anlaşma ile tüm gücü kullanıcılarımıza veriyoruz.” diye görüşlerini dile getirdi.

Katılımcılar, etherum akıllı sözleşmeleri aracılığıyla gerçek zamanlı veri alış-verişinde bulunabilecekler ve bu işlemler için DATAcoin adı verilen erc-20 tokeni kullanılacak.

OSIsoft ile yapılan ortaklık, firmanın kurumsal müşterilerinin operasyon verileri için para kazanabilme yeteneğini öne çıkaracak.

Mayıs ayında Streamr, Hewlett Packard Enterprise ile de bir ortaklık kurarak, Steamr Engine ile Audia Q2’den veri akışının ölçülmesini sağlamıştı.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin İrlanda’dan Daha Fazla Enerji Tüketiyor! Yapılan yeni bir araştırma Bitcoin hakkında çok çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Bu çalışmaya göre yüksek enerji tüketiminden dolayı eleştirilen Bitcoin bir yıllık süreçte İrlanda’dan çok daha fazla elektrik kullandı. Ayrıca bu çalışmaya göre Bitcoin’in bu yıl sonunda...
Mert Kaya 18 Mayıs 2018