O 6 Meme Coin Uçuyor: Balinalar Saldırıyor!

O 6 Meme Coin Uçuyor: Balinalar Saldırıyor!
O 6 Meme Coin Uçuyor: Balinalar Saldırıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, meme coin popülaritesinde bir artışa tanıklık ediyor ve birkaç token önemli fiyat artışları yaşıyor. Yerleşik liderler Dogecoin ve Shiba Inu ılımlı kazançlar gösterirken, daha az bilinen oyuncular gösteriyi çalıyor.

Meme coin projeleri için çılgınlık yeniden başladı

Bugün (24 Nisan) meme coin sektörü için yeşil bir güne işaret ediyor. Solana merkezli Bonk Inu (BONK) günlük %27’lik fiyat artışıyla başı çekerken, onu %17 ile dogwifhat (WIF), %23 ile Cat in a Dogs World (MEW) ve %12 ile BOOK OF MEME (COME) takip etti. Pepe (PEPE) ve Floki Inu (FLOKI) gibi köklü meme coinleri de sırasıyla %15 ve %14’lük fiyat artışlarıyla ralliye katıldı.  Genel yükseliş eğilimine rağmen, en büyük iki meme coin olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) daha mütevazı bir büyüme sergiledi.

Analist: Bu 2 Kripto Para İçin Alım Sinyali Yandı!

Elon Musk’ın en sevdiği meme coin olan DOGE günlük sadece %2 yükseldi. Diğer taraftan, SHIB son 24 saat içinde minimum hareket gördü. Meme coin sektörünün toplam piyasa değeri şu anda 58,5 milyar doların üzerinde yer alıyor. Böylece düne kıyasla %4’lük bir artışı yansıtıyor. Son Bitcoin halvinginin da etkisiyle, bazı analistler yakın gelecekte SHIB, DOGE ve WIF gibi meme coinler için daha önemli bir boğa koşusu öngörüyor. Tarihsel olarak, Bitcoin yarılanmaları kripto para piyasasında önemli dalgalanmaları tetiklemiştir. Örneğin, DOGE 2020 halvingi sırasında bir sentten daha az değerdeydi. Ancak bir yıl sonra değeri neredeyse 0,70 dolara fırladı.

FLOKI, WIF için kritik yorumlar

Floki Inu (FLOKI), yaklaşık %15’lik bir fiyat artışıyla yatırımcıların dikkatini çekti. Bu yükseliş trendi, zincir üzerindeki yükseliş ölçümleriyle birleştiğinde kripto meraklıları arasında iyimserliği körükledi. Kripto analisti Captain Faibin, FLOKI’nin günlük grafiğinde yükseliş eğilimli bir bayrak formasyonu tespit etti. Uzmanlara göre bu da yükseliş trendinin potansiyel olarak devam edeceğini gösteriyor. Analistin 2-3 katlık bir ralli öngörmesiyle FLOKI’nin fiyatı daha da yükselerek 0,000196 dolara ulaştı. Açık ilgi ve türev hacmi de artarak meme coin’e yönelik güçlü piyasa ilgisine işaret etti.

Solana merkezli meme coin dogwifhat (WIF), istikrarlı Bitcoin fiyatlarının yanı sıra altcoinlerdeki toparlanmanın da etkisiyle %20’lik şaşırtıcı bir fiyat artışına tanık oldu. Fiyat sıçraması, işlem hacminde %70’lik bir artışla aynı zamana denk geldi. Bu da balinalar tarafından biriktirildiğini gösteriyor. Analistler, WIF’in fiyat grafiğinde bir direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma olduğunu belirtti. Ayrıca 2 haftalık yükselen üçgenden potansiyel bir kırılma dahil olmak üzere birçok kırılma tespit etti. Bu teknik analiz, tüccar Bluntz Capital’in onay tweet’iyle birleşti. Böylece kripto topluluğunda heyecanı tetikledi ve WIF için %20’lik bir fiyat artışına yol açtı. Analistler, fiyat hedefi 4,2 dolar olan WIF için %35’e varan potansiyel bir ralli öngörüyor.

SHIB balinaları harekete geçti

Son olarak Shiba Inu (SHIB), balina tarafından 3 trilyon SHIB tokeninin transferi ile gündeme geldi. Bu işlem, meme coin’in gelecekteki yörüngesi hakkında spekülasyonlara yol açtı. Transferin sonuçları belirsizliğini korurken, Shiba Inu ekosisteminde TREAT aracılığıyla layer 3 Blockchain gelişimi için 12 milyon dolar sağlanması gibi son gelişmeler, fayda ve sürdürülebilirliğe odaklanıldığını göstermektedir. Çift işlevli bir yönetişim ve gas tokenı olan TREAT’in piyasaya girmesi, kritik. Zira SHIB sahiplerini teşvik etmekte ve işbirliğine dayalı bir ekosistemi desteklemektedir. SHIB, %3,09’luk hafif bir fiyat artışına rağmen son 30 gün içinde yaklaşık %3 değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

O 6 Meme Coin Uçuyor: Balinalar Saldırıyor!