Yatırım Şirketi Reddetti: O Altcoin’den Almadık!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
392 görüntülenme
Yatırım Şirketi Reddetti: O Altcoin'den Almadık!

Geçtiğimiz günlerde, yatırım şirketi Republic Capital’ın Astra’nın tokenlerini satın aldığı yönünde haberler çıktı. Bununla birlikte Republic Capital, altcoin projesiyle ilgili satın alma durumunun hatalı olduğunu söylüyor.

Republic Capital: Altcoin almadık!

Tüm hikaye, bir kripto haber sitesinin yatırım şirketi Republic’in Astra Protocol’ün tokenlerini satın aldığını yönündeki 7 Mart tarihli makalesine dayanıyor. Yatırım şirketi Republic Crypto, Astra Protoco’ün 10 milyon ASTRA tokenini satın aldığı yönündeki iddiaları reddetti. Bu hafta ilgili altcoin projesinden bir yetkilinin ifadesinin aksine Republic’e, platformun uygun olup olmayacağını test etmek için ASTRA içeren önceden yüklenmiş cüzdanlar verildiğini ileri sürdü.

Astra Protocol’den bir basın açıklamasına atıfta bulunan kaynaklar, 7 Mart’ta Republic’in tokenleri satın aldığını bildirdi. Bir Republic sözcüsü daha sonra firmanın, ne olursa olsun gönderilen taslak basın bültenindeki ayrıntıları incelediğini ve itiraz ettiğini söyledi. Ayrıca,  söz konusu taslak basın bülteninde Republic kripto başkanı Andrew Durgee’den yetkisiz bir alıntı içerdiğini söyledi.

Altcoin

Peki işin aslı ne?

Andrew Durgee, 9 Mart tarihli bir Telegram mesajında, “Republic bu tokenler için ödeme yapmıyor ve tokenleri dağıtmıyor. ASTRA, bu ücretsiz denemede yer alan finansal ve yönetim hususlarından sorumludur,” açıklamasını yaptı. Ayrıca Durgee, şu detay bilgileri aktardı:

Republic bir bütün olarak, hiçbir taahhütte bulunmadan KYC (Müşterinizi Tanıyın) için Astra Protocol kullanmanın fizibilitesini araştırıyor. Republic, Astra’yı, ihraççıların protokollerini KYC amaçları için denemelerine izin verecek olan ihraççılara (Republic aracılığıyla yükselen şirketler) tanıtmaya başlıyor. Astra Protocol’ü kullanmak için ASTRA’ya ihtiyacınız olduğundan, kartı verenler, protokolü test etmelerine izin verecek önceden yüklenmiş cüzdanlar alacaklar.

Altcoin

Durgee, Republic’in bu tokenler için ödeme yapmadığını ve tokenleri dağıtmadığını söylüyor. Republic ayrıca uyum amaçları için tokenleri ayırmıyor. Durgee, “ASTRA, bu ücretsiz duruşmada yer alan finans ve yönetim hususlarından sorumludur, ”diye devam ediyor. Son olarak şu açıklamayı yapıyor:

Republic Capital Fonu, Republic’in VC kolu, 2021’de Astra Protocol’e yatırım yaptı. Bu en son token işlemiydi. Astra’da başka bir yatırım anlaşması o zamandan beri gerçekleşmedi.

Bu arada, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Republic, Mart 2022’de açıklanan 9 milyon dolarlık Astra finansman turuna katıldı. İsviçre merkezli merkezi olmayan platform Astra Protocol, müşterinizi tanıyınız (KYC), çalışanlarınızı tanıyınız (KYB) ve kara para aklamayı önleme (AML) sistemleri sunuyor. Platformu kullanması için yerel Astra tokeni gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dev Bitcoin Borsası Küçülmeye Gidiyor: Kapatıyor!
Dev Bitcoin Borsası Küçülmeye Gidiyor: Kapatıyor! Büyük Bitcoin borsalarından biri olan Blockchain.com küçülmeye gidiyor. Bir Bloomberg raporuna göre, kripto finansal hizmetler şirketi Blockchain.com, kısa süre önce başlatılan varlık yönetimi kolunun faaliyetlerini askıya alıyor ve kararının nedeni olarak uzayan kripto kışını gösteriyor. Bununla birlikte,...
Vural Erkan 2 hafta önce