O Altcoin, Trump’ın Bitcoin Yorumlarıyla Uçtu!

O Altcoin, Trump’ın Bitcoin Yorumlarıyla Uçtu!
O Altcoin, Trump’ın Bitcoin Yorumlarıyla Uçtu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski ABD Başkanı Donald Trump’tan ilham alan MAGA adlı yeni başlatılan meme coin, Trump’ın Bitcoin ve kripto para birimine ilişkin son yorumlarının ardından önemli bir yükseliş yaşadı. Bu artış, yüksek profilli figürlerin değişken altcoin piyasasında devam eden etkisini vurguladı. Diğer yandan, MAGA’nın geleceği ve Trump’la olan bağlantısı hakkında soruları gündeme getiriyor. İşte detaylar…

Altcoin, yüzde 20 yükseldi

Geçtiğimiz Cuma günü altcoin MAGA %20 oranında artış göstererek Dogecoin ve Shiba Inu gibi yerleşik meme coinlerinin getirilerini gölgede bıraktı. Bu kripto paraların her biri aynı dönemde sadece %2 artış gösterdi. Bu etkileyici tırmanış, Trump’ın, Bitcoin’e karşı daha rahat bir duruş sergilediği Laura Ingraham’ın FOX News’deki “The Ingraham Angle” programına çıkmasıyla aynı zamana denk geldi.

Popüler Analist Şaşırttı: O 2 Kripto Parayı Almak İçin Son Şans!

Daha önce şüpheci yaklaşım sergileyen Trump, Bitcoin’in ticari işlemlerde artan popülaritesini kabul etti ve şunları söyledi: “Birçok insan onu (Bitcoin) benimsiyor… Giderek daha fazla insanın onu kullanarak ödeme yapmak istediğini görüyorum.” Gerekli düzenlemeyi savunsa da Bitcoin’in “kendi başına bir can aldığını” bile kabul etti.

Meme coin, rekor kırdı

Ağustos 2023’te “Kriptoyu Yeniden Harika Hale Getirin” sloganıyla başlatılan MAGA’nın, en önemlisi, eski ABD Başkanı ile resmi bir bağlantısı yok. Buna rağmen, son ralli doğrudan Trump’ın yeni keşfettiği Bitcoin iyimserliğiyle bağlantılı görünüyor.

Dikkat: Mega Rallinin Ardından Bu Altcoin Ekibi Satışa Başladı!

Meme coin, geri çekilme yaşamadan önce tüm zamanların en yükseği olan 5,4991 dolara ulaştı. Şu anda 4,6691 dolardan işlem görüyor. Bu artış, MAGA’nın 2024’ün başından bu yana sergilediği etkileyici performansın devamını temsil ediyor. Yıla 0,29 dolardan başlamıştı. Yani, iki aydan kısa bir süre içinde %2.100’ün üzerinde meteorik bir artış gerçekleştirdi.

Neler olmuştu?

Çarşamba günü Fox News’da yayınlanan “The Ingraham Angle” televizyon programında Sunucu Laura Ingraham, Trump’a Bitcoin’i desteklemeyi düşünüp düşünmeyeceğini sordu. Bitcoin’in merkezi olmayan yapısına ve özellikle gençler ve Afro-Amerikan toplulukları arasında topladığı ilgiye dikkat çekti. Trump, geleneksel para birimini tercih ettiğini ifade etmesine rağmen, artan popülaritesini kabul etti. “Eh, pek çok insan bunu yapıyor” dedi. “Her zaman bir para birimini sevdim, ona para birimi diyebilirim. Doları sevdim.”

Popüler Analist Bu Altcoin’de Patlama Bekliyor: DOGE ve FLOKI Değil!

Trump, Bitcoin’in bağımsız momentumuna dikkat çekerek potansiyel bir düzenleme ihtiyacına işaret etti. “Açıkçası, başlı başına bir can aldı, bildiğiniz gibi muhtemelen bazı düzenlemeler yapmanız gerekiyor,” dedi. Ödemelerde Bitcoin kullanımına yönelik artan bir eğilim gözlemlediğini söyledi. “Birçok insan bunu benimsiyor. Ve giderek daha fazla sayıda insanın Bitcoin ile ödeme yapmak istediğini görüyorum” dedi. Ayrıca “İlginç bir şey” diye ekledi.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi 2019 yılında Trump, Bitcoin veya diğer kriptoları desteklemediğini açıkça belirtmişti. Bunların gerçek para olmadığını savundu ve bunları “havaya dayalı” olarak tanımladı. 2021’de kripto para kullanımının risklerle dolu olduğuna ve “çok tehlikeli” olarak değerlendirilebileceğine olan inancını yineledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

O Altcoin, Trump’ın Bitcoin Yorumlarıyla Uçtu!