Tartışmalı O Altcoin’den Blockchain Hamlesi Geldi! Ancak…

Tartışmalı O Altcoin’den Blockchain Hamlesi Geldi! Ancak...
Tartışmalı O Altcoin’den Blockchain Hamlesi Geldi! Ancak...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OpenAI CEO’su Sam Altman’ın kurucusu olduğu Worldcoin, World Chain adlı kendi Katman-2 Blockchain’ini duyurdu. Bu yaz çıkacağı söylenen Blockchain, Worldcoin projesine ait olacak. Ayrıca, yönetimini de Worldcoin idare edecek. Bu önemli gelişmeye rağmen, altcoin fiyatı yükselse de bu sınırlı kaldı. Bunda da Bitcoin dahil piyasadaki düşüş hissiyatı etkili oldu.

Worldcoin, World Chain’i duyurdu!

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Worldcoin, veri gizliliği ihlali gibi nedenlerle hedef tahtasında. Bununla birlikte, altcoin projesi yoluna devam ediyor. Son bir gelişmede Worldcoin projesinin baş geliştiricisi Sam Altman’ın Tools for Humanity’si, yeni kullanıcıları bünyesine katarken verimliliği artırmak için kendi Katman-2 Blockchain’ini piyasaya süreceğini duyurdu.

Şirketin yaptığı açıklamada, Blockchain’in adının World Chain olacağını belirtti. Ayrıca, Blockchain’in Ethereum üzerinde konumlanacağını kaydetti. Tools for Humanity, insan olarak doğrulanan kullanıcıların “botlara göre öncelikli blok alanından ve bir miktar bedava gazdan yararlanacağını” söyledi.

Altcoin fiyatı önemli destek seviyesinin üzerinde!

Son gelişmelerin altcoin fiyatı üzerindeki etkisi sınırlı kaldı. WLD, piyasadaki olumsuz hissiyatın da etkisiyle 4,70 dolar seviyesinden 4,82 dolar seviyesine ulaştı. Worldcoin, bu yılının ilk iki ayında 1,70 ila 2,91 dolar arasında kapalı bir aralıkta kaldı. Böylece, nötr bir eğilim sergiledi. Piyasadaki dalgalanma arttıkça, boğalar ivme kazandı ve 32 gün içinde %443’ün üzerinde sıçradı. Bu süreçte WLD 11.820 dolarda yeni bir ATH kaydetti. Ancak, boğalar ATH’yi kaydettikten sonra ivme kaybetti. O zamandan bu yana, altcoin fiyatı düşüş etkisi altında işlem gördü. Bu da kripto endüstrisinde artan satış baskısını yansıttı.

Altcoin
WLD fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Worldcoin’in arkasındaki fikir ne?

Sam Altman, yüksek profilli yapay zeka şirketi OpenAI’nin CEO’su. Ancak Altman, aynı zamanda Tools for Humanity’nin de kurucu ortağı. Worldcoin projesi, iris taramasıyla insan olduklarını kanıtladıktan sonra insanlara Dünya Kimlikleri atıyor. Ayrıca altcoin projesi, kayıt olan kişilere WLD tokenleri şeklinde kripto para veriyor. Worldcoin projesinin arkasındaki vizyon, internetin gelecekteki sağlığının, insanı insan olmayan aktörlerden ayıran bir sistem gerektireceği fikri etrafında dönüyor.

Açıklamaya göre World Chain, “yeni insanların geniş ölçekte katılmaya devam edebilmesi ve mevcut kullanıcıların daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenilir işlemlerin keyfini çıkarabilmesi için kapasiteyi artırmayı” amaçlıyor. Tools for Humanity, yeni Blockchain’i bu yaz çıkarmaya planlıyor. Bu arada, Web sitesine göre Worldcoin’e şu anda 5 milyondan fazla kişi kaydoldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tartışmalı O Altcoin’den Blockchain Hamlesi Geldi! Ancak…