O Altcoin İçin Risk Monitörü Yayında! Ünlü Tahminci de Paylaştı!

O Altcoin İçin Risk Monitörü Yayında! Ünlü Tahminci de Paylaştı!
O Altcoin İçin Risk Monitörü Yayında! Ünlü Tahminci de Paylaştı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, Ethena’nın USDe’si için bir risk radar grafiğini paylaştı. Bu grafik USDe Peg Monitor, sUSDe fiyat performansı ve USDe DEX likiditesi gibi önemli ölçümleri içeriyor. Ethena’nın stakerlar için yüzde 37’lik bir getiri sunması nedeniyle USDe’nin sürdürülebilirliğine ilişkin endişeler var. Bu çaba, altcoin projesine ilişkin bu endişelerin arttığı bir dönemde geldi.

Arthur Hayes, USDe için risk radar grafiğini paylaştı!

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Ethena’nın USDe’si piyasaya sansasyonel bir giriş yaptı. Dahası, stakerlar için yüksek getiri teklifi Terra’nın stablecoin’ini akıllara getirdi. Dolayısıyla, altcoin etrafındaki tartışmalar ve endişeler arttı. BitMEX borsasının kurucusu Arthur Hayes, kısa süre önce Ethena Labs’ın USDe stablecoin’i için istihbarat platformu IntoTheBlock’ın on-chain bir risk radar grafiğini paylaştı. Kripto muhabiri Colin Wu’nun ekibi X’te yayınladığı bir yazıda bu gelişmeye dikkat çekti.

Kapsamlı grafik, USDe istikrarı ve performansı için çok yönlü bir görünüm sağlıyor. USDe Peg Monitor, sUSDe Fiyat Performansı ve USDe DEX Likiditesi gibi önemli ölçümleri içeriyor. Radar grafiği ayrıca protokole veya havuza göre USDe fiyat sapması, volatilite dağılımı ve curve havuzu varlık dağılımı analizlerini de içeriyor. Ek olarak, DEX çıkış ücreti simülasyonunu ve DEX havuz konsantrasyonunu izliyor. Ayrıca, radar grafiği USDe ve stETH Piyasa Derinliği gibi kritik hususları aydınlatıyor. Böylece, Ethena ekosisteminde gezinen trdaerlar ve yatırımcılar için değerli bilgiler sağlıyor.

Altcoin için endişelerin kaynağı ne?

Özellikle, bu çaba Ethena’nın USDe sürdürülebilirliğine yönelik incelemelerin arttığı bir dönemde ortaya çıktı. Zira protokolün stakerlar için %37 gibi şaşırtıcı bir getiri teklifi var. Ethena’nın stratejisi, spot ve vadeli işlem piyasaları arasındaki fiyat farklarından yararlanmayı içeriyor. Ayrıca, özellikle token fiyatlarının yükseldiği ve fonlama oranlarının arttığı bir ortamda kazançlı olduğunu kanıtlıyor.

Altcoin

Ki Young Ju gibi sektör uzmanları, Ethena’nın stratejisinin bir boğa piyasasında ayakta kalabileceğini söylüyor. Ancak bir ayı piyasasında istikrarından emin olmadıkları yönündeki endişelerini dile getiriyorlar. Bu şüphecilik, cazip oranları daha sonra 2022’de çöküşüne yol açan Terra Luna’nın UST’si ile karşılaştırmalar arasında ortaya çıkıyor. Yazı sırasında USDe’nin değeri Şubat sonunda 350 milyon doların altındayken %400’ün üzerinde bir artışla 2,39 milyar doların üzerine çıktı. Ethena yalnızca Mart ayında 25 milyon doları aşan etkileyici bir gelir elde etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

O Altcoin İçin Risk Monitörü Yayında! Ünlü Tahminci de Paylaştı!