Elon Musk’tan Bomba Haber: O Altcoin Pik Yaptı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
2.192 görüntülenme
Elon Musk'tan Bomba Haber: O Altcoin Pik Yaptı!

Financial Times, sosyal medya platformunun Elon Musk’ın Twitter’ı ‘süper bir uygulamaya’ dönüştürme çabasının bir parçası olarak platforma ödeme getirmek için gerekli yazılımları tasarladığını ve lisans başvurusunda bulunduğunu söyledi. Bu haberin ardından ödeme araçlarından birisi olacağı tahmin edilen altcoin fiyatı dikey yükseliş gördü. Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Twitter gelişmesinden sonra altcoin fiyatı zıpladı!

Twitter, sosyal medya platformu üzerinden ödeme yapılmasına izin verecek bir sistem tasarlıyor. Financial Times’ın Pazartesi günü bildirdiğine göre, sosyal medya devinin milyarder sahibi Elon Musk, ‘her şeyden önce’ itibari para birimleri için olmasını istiyor. Ancak daha sonra kripto para birimleri ekleme yeteneğini de göz ardı etmiyor. Elon Musk’ın popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) ile olan ilişkisi kripto para piyasasının malumu. Bu haberin üzerine altcoin fiyatı dikey bir yükseliş kaydetti. Bununla birlikte daha sonra kazançlarının önemli bir kısmını geri verdi.

Altcoin
DOGE fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Bahsettiğimiz gibi, Elon Musk’ın isteği Twitter ödemelerinin ‘her şeyden önce’ itibari para birimlerine odaklanması yönünde. Bununla birlikte, daha sonra kripto yeteneklerinin eklenmesine izin verecek şekilde inşa edilecek. Haberde, Twitter’ın gelecekteki kripto yetenekleri de dahil olmak üzere ödemeleri platforma entegre etmek için gerekli düzenleyici onayları sıralamak için çalıştığı belirtiliyor.

FT, şirketin planlarını bilen kişilere atıfta bulunarak, sosyal medya platformunun Elon Musk’ın Twitter’ı ‘süper bir uygulamaya’ dönüştürme çabasının bir parçası olarak lisans başvurusunda bulunduğunu ve platforma ödemeleri getirmek için gereken yazılımı tasarladığını söylüyor.

Altcoin

Bu arada, projeye Twitter’da ödemeler başkanı Esther Crawford öncülük ediyor. Ekibin, ödeme platformu tarafından toplanacak olan kullanıcı bilgilerini depolamak ve korumak için bir kasa tasarladığı bildiriliyor. Ayrıca Musk, Ekim 2022’de ödeme hizmetlerini Twitter’a getirme planlarını açıkladı. Tesla CEO’su, Twitter’ın tasarruf hesapları, banka kartları sunma ve daha fazlası gibi finansal hizmetler sunmasını istiyor. Twitter için büyük planı, onu her şey uygulaması haline getirmek.

Tesla, Bitcoin yatırımına dokunmadı

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Elon Musk’ın Tesla’sı, Bitcoin’lerini (BTC) elinde tutmaya devam ediyor. Yakın zamanda açıklanan 4. Çeyrek raporuna göre, firma 2022’nin son aylarında herhangi bir Bitcoin alıp satmadı. Ancak Bitcoin varlıkları, 3. Çeyrek’ten itibaren 33 milyon dolar değer kaybeden kripto para ile bazı kayıplar kaydetti.

Tesla’nın BTC değeri 4. çeyrekte 184 milyon dolar iken, 3. çeyrekte 218 milyon dolardı. Şirket, BTC’ye ilk kez 2021’de yatırım yaptı. Ancak firma 2022’nin ortalarında 1,2 milyar dolarlık yatırımının %75’inden fazlasını sattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Theblock
  • Ambcrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dev Bitcoin Borsası Hakkında Soruşturma Başlatıldı!
Dev Bitcoin Borsası Hakkında Soruşturma Başlatıldı! Bir Axios raporuna göre, Bitcoin borsası Gemini, New York Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından Gemini Earn programının Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından sigortalandığı iddia edilen yanlış iddialarda bulunduğu için soruşturuluyor. Bitcoin borsası soruşturma altında! FTX’in çöküşünün...
Vural Erkan 2 ay önce