Dev Ortaklığa İmza Attı: O Altcoin Piyasada Parlıyor!

Dev Ortaklığa İmza Attı: O Altcoin Piyasada Parlıyor!
Dev Ortaklığa İmza Attı: O Altcoin Piyasada Parlıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chainlink, geleneksel finansal fonların tokenizasyonunu kolaylaştırmak için DTCC ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu arada, altcoin fiyatı, balina aktivitesindeki güçlü artışın ortasında 20 dolara yükseldi. Son beş haftada, 564 balina daha 100.000’in üzerinde LINK holderı haline geldi.

Chainlink, DTCC ile ortaklık kurdu!

Önemli bir duyuruda, Blockchain oracle Chainlink, dünyanın en büyük yerleşim sistemi olan Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC) ile işbirliğine gitti. Bu iki oyuncu, ABD’deki birkaç üst düzey finans bankasıyla birlikte çalışacak. Bu ortaklık kapsamında geleneksel finansal fonların tokenizasyonunu artırmayı amaçlıyorlar.

DTCC, Chainlink’in Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolünden (CCIP) yararlanarak farklı Blockchain platformlarında fonların NAV verilerini sağlama yöntemini standartlaştırmak amacıyla Akıllı NAV Pilot programını yürüttüğünü bildirdi. Bu bağlamda DTCC şunları kaydetti:

Pilot program, yapılandırılmış verileri on-chain sunarak ve standart roller ve süreçler oluşturarak, temel verilerin, tokenize fonlar ve birden fazla fon için veri tutan sözleşmeler olan ‘toplu tüketici’ akıllı sözleşmeleri gibi çok sayıda on-chain kullanım durumuna yerleştirilebileceğini ortaya koydu.

Tokenizasyona yönelik heves giderek artıyor

Pilot program, gelecekteki endüstri araştırmalarını teşvik edecek. Ayrıca, aracılık hizmetleri, otomatik veri dağıtımı ve fonlar için geçmiş verilere daha iyi erişim sağlayacak. Bu bağlamda, çok sayıda aşağı akış uygulamasını kolaylaşıracak yetenekleri ortaya çıkarıyor. Pilot uygulamaya katılan önde gelen ABD bankacılık firmaları arasında American Century Investments, BNY Mellon, Edward Jones, Franklin Templeton, Invesco, JPMorgan, MFS Investment Management, Mid Atlantic Trust, State Street ve U.S. Bank yer alıyor.

Büyük geleneksel finans kurumları arasında gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmesine yönelik heves giderek artıyor. BlackRock, 19 Mart’ta Ethereum ağında BUIDL adlı tokenlaştırılmış bir para piyasası fonunu tanıttı. Bu sayede BlackRock müşterilerine yerel ABD doları getirisi sağlamayı hedefliyor.

Uzman Görüşü: Bu Altcoin Bir Sonraki Chainlink (LINK)!

Güçlü balina aktivitesi altcoin fiyatını yükseltti

Oracle hizmet sağlayıcısı Chainlink (LINK), DTCC ile ortaklık haberinin ardından güçlü bir yükseliş kaydetti. Altcoin fiyatı son 24 saat içinde %15 gibi şaşırtıcı bir oranda arttı. LINK, şu anda 9,44 milyar dolar piyasa değeriyle 16,09 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, LINK’in günlük işlem hacmi %200 oranında önemli bir artış göstererek 1 milyar doları aştı. On-chain veri sağlayıcısı Santiment, son Chainlink fiyat rallisinin güçlü LINK balina aktivitesi zemininde gerçekleştiğini belirtti. Bu da LINK’i daha geniş kripto para piyasasından ayırdı.

Bu arada LINK balinalarının sayısı (100.000 LINK ya da daha fazlasını tutan adresler) 564’e yükseldi. Böylece sadece beş hafta içinde balina sayısı %4,6’lık bir artış kaydetti. Santiment, sosyal baskınlığın sabit kalması ve FOMO’nun (Fear of Missing Out) baskın olmaması halinde, LINK için yükseliş koşullarının ufukta olduğunu belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Ortaklığa İmza Attı: O Altcoin Piyasada Parlıyor!