O Dev Altcoin’den Ripple CEO’suna Yanıt: FUD Yayıyor!

O Dev Altcoin’den Ripple CEO'suna Yanıt: FUD Yayıyor!
O Dev Altcoin’den Ripple CEO'suna Yanıt: FUD Yayıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tether CEO’su, Ripple CEO’sunun USDT’nin ABD tarafından hedef alındığı iddialarını yalanladı. Tether, USDT’nin bankasızlar için bir stablecoin olarak rolünü savunuyor ve güvenlik önlemlerini vurguluyor. Ayrıca CEO, medyayı önyargılı olmakla suçlayarak Tether’in kolluk kuvvetleriyle işbirliğini özetledi.

Tether CEO’sundan Ripple CEO’suna yanıt: Bilgisiz FUD yayıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kısa süre önce ABD hükümetinin Tether’i hedef aldığını iddia etti. Garlinghouse, USDT’yi kripto sahnesinde önemli bir oyuncu olarak gördüğünü belirtti. Ancak buna rağmen, ima ettiği soruşturma nedeniyle kripto üzerindeki gelecekteki etkisinden şüphe duyduğunu söyledi. Önde gelen stablecoin ihraççısı Tether’in (USDT) CEO’su Paolo Ardoino, Garlinghouse’un eleştirel sözlerine yanıt verdi.

Ardoino, Garlinghouse’u ABD SEC ile kendi yasal sorunlarıyla uğraşan bir şirketin “bilgisiz CEO’su” olarak nitelendirdi. Bu arada, Ripple şirketinin kendi stablecoin’ini piyasaya sürmeye hazırlandığını belirtmek gerekiyor. Yani, Ripple CEO’su potansiyel en güçlü rakibini hedef almış oluyor. Paolo Ardoino, bu durumu da göz ardı etmedi. Bu bağlamda Garlinghouse’u, özellikle USDT hakkında korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) yaymakla suçladı. Bu doğrultuda Ardoino, Tether USDT ekosisteminin güvenliğine ilişkin bazı ayrıntılar verdi.

USDT, bankasız birçok topluluk için önemli görevler görüyor!”

Tether’in CEO’su USDT’yi şüpheciliğe karşı savunarak, özellikle gelişmekte olan piyasalarda ve gelişmekte olan ülkelerde olmak üzere küresel olarak en çok kullanılan stablecoin rolünü vurguladı. Ona göre USDT, bankasız birçok topluluk için fiili bir çek ve tasarruf hesabı görevi görüyor.

Ayrıca Ardoino, Tether’in herkes tarafından erişilebilen güvenli bir küresel finansal sistemi teşvik etme taahhüdünü vurguladı. Ek olarak stablecoin’in benimsenmesi için hayati önem taşıyan özellikleri özetledi. Bunlar: fiyat istikrarı, likit rezervler, saygın saklama görevlileri ve sıkı uyum. Sonra da bunların hepsini USDT’nin sürekli olarak gösterdiğini iddia etti.

Ripple

Tether CEO’su: Yasal zorunluluklara uyuyoruz!

Bu arada Ardoino, röportajlar aracılığıyla bu noktaları iletme çabalarına rağmen, ana akım medyanın bu tür olumlu yönleri bildirme konusunda isteksiz olduğunu iddia etti. Medyanın stablecoin ve kripto para birimlerine karşı sansasyonelliği tercih etmesinin, yerleşik finans sektörünün çıkarlarını korumaya yönelik bir girişim olabileceğini öne sürdü.

CEO ayrıca şirketin OFAC/SDN listelerine saygı duyduğunu ve bunlara uyduğunu vurguladı. Ardoino, Tether’in 40’tan fazla ülkeden 124 kolluk kuvveti ile işbirliği yaptığını söyledi. Ayrıca, terörizmle bağlantılı 1,6 milyon dolar da dahil olmak üzere yasadışı faaliyetlerle ilgili 1,3 milyar dolardan fazla parayı engellediğini sözlerine ekledi. Buna ek olarak, Tether’in geçtiğimiz yıl ABD kurumlarından 90’ı ABD kurumlarından olmak üzere 198 ve üç yıl içinde 158’i ABD kurumlarından olmak üzere 339 kolluk kuvvetinin cüzdanları engelleme talebine yanıt verdiğini kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

O Dev Altcoin’den Ripple CEO’suna Yanıt: FUD Yayıyor!