Oasis City Nedir? OSC Ne İşe Yarar?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oasis City, küresel bir Blockchain tabanlı ekosisteme katılıma teşvik eden sanal gerçeklik platformunun iki merkezi bileşeni olarak tanımlanmaktadır. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Oasis City nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Oasis City nedir? OSC ne işe yarar?

OSC Coin VR, Blockchain, geliştiriciler ve işletmeyi birbirine bağlayan içerik odaklı bir merkeze sahiptir. Platform, gelişmekte olan sanal gerçeklik (VR) ve Blockchain’in özelliklerini birleştirebilmek amacıyla tasarlandı. Aynı zamanda platform; eğlence, oyun, eğitim ve alışveriş dünyalarını birbirine bağlayan tematik merkezden oluşmaktadır.

Platform, içeriğe ve Blockchain tabanlı sunumuna odaklıdır. Bununla birlikte oluşturulması, farklı tarafların güçlerini birleştirebileceği ve bunun üzerinden kar elde edebileceği grup tabanlı bir çaba olarak da tanıtılmaktadır. Bu nedenle, ekosisteme katılma daveti alan kilit katılımcılar arasında kişisel VR geliştiricilerinin yanında yeni başlayanlar ve büyük şirketler de yer almaktadır.

Hedefleri neler?

  • Kullanıcı yapımı içerikler tüm katılımcılar için para kazanma imkanı sunmayı istemektedir. Ayrıca keyif alınabileceği sanal VR dünyası etrafında inşa edilen küresel bir platform olmayı hedeflemektedir.
  • Daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak ve geliştiricileri tüketicilerle buluşturacak. Bunun için sanal gerçeklik içeriğinin platformlar arası kullanılabilirliğini geliştirmek istemektedir.
  • Aynı zamanda sanal dünyaların daha basit şekilde oluşturulmasını ve dağıtımını desteklemek adına özel VR ticaret platformlarına erişim imkanı sunacaktır.
  • Marketplace’in, Oasis City’nin erişimini küreselleştirmek için PC ve mobil platformlar için destek sunması da planlanmaktadır.
  • Merkezinin işleyişine yönelik tasarım öğelerinin oluşturulması için imkan sunacaktır.
  • Mağaza ayrıyeten VR son kullanıcılarını ve tasarımcılarını birbirine bağlayacaktır. Kişisel kullanıcıların tercihlerine göre alışverişlere ve etkileşimlere teşvik edecek.

OSC nasıl çalışır?

Oasis City platformunda varlıkların oluşturulması, OSC Token tarafından desteklenir. Token, platformun enflasyon gibi sorunları önlemesine ve platforma kıtlık kavramını tanıtmasına destek olacak şekilde tasarlanmıştır. Bunu başarmak için, OSC için yaratılan her bir varlık, bireysel tasarım veya VR Blockchain’e bağlanır. Daha sonra bu blokta yönetilmektedir. Geliştiricilerin mevcut ihtiyaçlarına göre bunları kıt hale getirmelerine de imkan sunacaktır. 

Gerçek dünya ortamında, Token’lar kullanılan platform hizmetleri için, kullanım sayısı ve uzunluğuna göre ve akıllı sözleşmelerin yardımıyla ücretlendirmek için kullanılmaktadır. Platform, ödemenin gecikmesi halinde içeriğin ve fiziksel nesnelerin yasa dışı kullanımını engeller. Kilit anahtarlı faturalandırma sistemine sahiptir. ICO aracılığıyla satın alınabilmesine ek olarak, OSCbToken, ağ üzerinde faaliyetler gerçekleştirir. Ayrıca OSC’yi destekleyen kripto para birimi borsalarında ticaret yapılarak da kazanılabilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Oasis City Nedir? OSC Ne İşe Yarar?