Ödemeler Devi Bu NFT Coin’inden Aldı! Fiyat ve Ticaret Patladı

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 24 Ağustos 2021
1 görüntülenme
Cryptopunk

VISA, dün bir CryptoPunks tokenı satın aldığını açıkladı. Duyuru, satış hacimleri arttıkça diğer yatırımcıların değiştirilemez edilemez token (non-fungible token/NFT) serisine olan ilgisini artırdı. İşte NFT coin alışverişinin detayları…

Visa’nın NFT coin alımı, 300’den fazla token satılmasına sebep oldı

OpenSea’ye göre CryptoPunks ticareti, yüzde 728 oranında arttı. Son 24 saat içinde yaklaşık 365 token satıldı. Bu tokenların 325’i, VISA’nın duyurusunun ardından on saat içinde satıldı. Bu sırada, NFT token serisinin yedi günlük hacmi 13.544 ETH. Yani, 44.9 milyon dolara eşdeğer. Bu transferler sonucu CryptoPunks’ın toplam 10.000 NFT arzının sadece küçük bir kısmı hareket etti. Yine de bu eğilim, CryptoPunks’ı işlem hacmi açısından en büyük ikinci NFT serisi yapıyor ve yalnızca Art Blocks Curated’dan sonra ikinci sırada yer alıyor.

NFT Coin İncelemesi: İşte Ses Getiren Gelişmeler!

Daha fazla CryptoPunks satılacak mı?

Birçoğuna göre CryptoPunk’ın hacminin önümüzdeki birkaç gün veya hafta boyunca yükselmeye devam etmesi muhtemel. Tarihsel veriler sağlayan Nonfungible.com, NFT koleksiyonunun geçtiğimiz yıl ticaret açısından üç büyük artış daha gördüğünü öne sürüyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere bu dalgalanmalardan biri, girişimci Gary Vaynerchuk’un bir CryptoPunk satın almasının ardından Temmuz ayı sonlarında meydana geldi. Bunun yanı sıra Şubat ayında anonim bir kişinin büyük bir satın alımı sonucu ve Eylül ve Ekim 2020 arasında da hareketlilik yaşandı. CryptoPunks bu yıl ana akımın da dikkatini çekti. Mayıs ayında, Christie’s müzayede evi tarafından dokuz CryptoPunk satıldı. Haziran ayında, rakip Sotheby’s, 11 milyon dolara bir CryptoPunk sattı.

uPUNK yükseliş yaşadı

2017 yılında piyasaya sürülen bu seri, Ethereum’daki ilk NFT’lerden veya “kripto koleksiyonlarından” biri olmasıyla dikkat çekiyor. VISA duyurusuyla birlikte NFT’leri birleştirme, parçalara ayırma ve takas etme odaklı, topluluk tarafından yönetilen bir protokol olan Unicly’nin uPunk’ı, yükseliş yaşadı.

24 saatlik uPUNK grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

NFT toplayıcıları ve DeFi meraklıları tarafından oluşturulan protokol, NFT likiditesini teşvik eder ve otomatik piyasa yapıcıları ve yield farming’i NFT’lerin dünyasına getirerek NFT varlıkları için sorunsuz bir ticaret deneyimi sağlar. uPunk, 0.090 dolardan 0.12 dolara sıçradı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

73b65b17 97ff 4986 9f99 09e2f5cbd781
Analistler: Altın Fiyatı İçin Kısa Vadede Bunları Bekliyoruz! Altın fiyatı salı günü doların istikrar kazanmasıyla geriledi, ancak koronavirüs vakalarındaki bir artışın ABD Merkez Bankasını parasal teşvikin azaltılmasını ertelemeye sevk edebileceği yönündeki spekülasyonlar, değerli metali önemli bir seviye olan 1.800 dolar seviyesinin üzerinde tuttu. Peki, sırada...
Aslı Dinçer 24 Ağustos 2021