Öğrenciye Korkutan Bitcoin Vurgunu: 8 Kişi Bıçakla Soydu!

Dark Bitcoin coins 22603
Dark Bitcoin coins 22603
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansal bilgilerin gizli ve güvenli tutulması önemli! Yakın tarihli bir rapor, Londra’daki Kent Üniversitesi’nden bir öğrencinin kendi kampüsünde 93.000 dolarlık Bitcoin için soyulduğunu söyledi. Bu öğrenci, sekiz soyguncunun yurt odasına baskın yapıp kripto kimlik bilgilerini istediğinde, henüz birinci sınıf öğrencisiydi. Edinilen bilgilere göre, bu korkunç olayın ardından öğrenci hemen kampüsten ayrılarak evine geri döndü. Olay bir süre üzeri kapalı kaldı ve öğrencinin velisi sesini duyuramamaktan yakındı…

Gasp edilen Bitcoin miktarı şu an 93.000 dolar değerinde

Yakın tarihli bir rapor, bir Londra üniversite öğrencisinin Bitcoin’i için bıçakla soyulduğunu söylüyor. Ayrıca bu öğrenci, Kent Üniversitesi’ne devam etti ve olaydan hemen sonra kampüsü terk etti. Öğrencinin annesine göre, oğlu arkadaşıyla kısaca kripto para birimlerini tartıştı. Tartışma finanstan kripto para birimine geçti. Daha sonra, bu sözde arkadaş, Doğu Londra’dan daha fazla arkadaşını öğrencinin odasına getirmek istedi. Sekiz kişi daha geldiğinde oğlunun başının belada olduğunu hemen anladığını söyledi.

DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Yeni Endeks Oluşturuldu! İşte Detaylar

Bu “haydutlar” öğrencinin yurt odasına baskın yaptı ve ardından kripto kimlik bilgilerini ve şifrelerini bıçak zoruyla istedi. Öğrencinin Bitcoin (BTC) sermayesi o sırada 8,200 dolar değerindeydi. Ama şimdi, aynı miktar 93.000 dolara denk geliyor. Sadece bu değil, haydutlar aynı zamanda 3.000 sterlin değerindeki okul hibe parasını da çaldı. Ayrıca öğrenci hemen polisi arayarak güvenliğe koştu ancak korumalar olay yerine bile gitmedi. Anne, polisin “o gece ilgilenmesi gereken daha önemli meseleler” olduğu için hiç gelmediğini de sözlerine ekledi. Ek olarak, şunu vurguladı:

Üniversitenin aldığı tek önlem, onu farklı bir konaklama birimine taşımaktı. Çok travma geçirmişti, bu yüzden daha güvenli ve daha iyi bir konaklama yeri olmasına rağmen eve geri döndü.

Bitcoin Çakılırken Bu Altcoin Uçuyor!

Aile parayı asla geri alamadı

Dahası, polis davayı sekiz ay sonra soruşturmaya başladı. Kent’in güvenlik görevlilerinin ve hatta polisin yanıt vermemesi anneyi büyük hayal kırıklığına uğrattı. Ayrıca, diğer birinci sınıf öğrencilerini de aynı şeyi yaşayabilecekleri konusunda uyardığını detaylandırdı:

Polis genellikle Freshers’ Week’e ‘balık tutma haftası’ diyor çünkü tüm suçlular sahaya iniyor. Öğrencilerin bursları, dizüstü bilgisayarları ve yeni eşyaları olduğunu biliyorlar. Saldırılar ve soygunlar oldukça yaygın.

Son olarak, güvenmediğiniz sürece kripto kimlik bilgileriniz hakkında kimseye bilgi vermek akıllıca değildir. Bitcoin (BTC) dolandırıcılığı ve soygunları, kripto para birimlerinin hızlı büyümesi nedeniyle yıllar boyunca zaten yaygın ve çok daha fazla artıyor . Her zaman tetikte olun ve bu tür bilgileri kiminle paylaştığınıza dikkat edin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Öğrenciye Korkutan Bitcoin Vurgunu: 8 Kişi Bıçakla Soydu!