Reklamı kapat

OKB Nedir? OKB Coin Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
0 görüntülenme
OKB Nedir? OKB Coin Ne İşe Yarar?

OKB nedir? OKB coin, kripto para borsası OKX tarafından piyasaya sürülen, çeşitli kullanım durumlarına sahip küresel bir hizmet tokenidir. Kriptokoin.com olarak bu makalemizde OKB’yi inceleyeceğiz. Bununla birlikte yatırımcılar tarafından merak edilen OKX nedir, OKB coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları yanıtlayacağız. Şimdi gelin BNB ve HT gibi bir borsa tokeni olan bu kripto parayı birlikte inceleyelim.

OKX nedir?

OKB coin’e geçmeden önce OKX borsasını incelememiz gerekmektedir. Bilmeyenler için OKX, gelişmiş finansal tekliflere sahip yenilikçi bir kripto para borsasıdır. 180’den fazla bölgede dünya çapında milyonlarca kullanıcıya hizmet vermektedir. Platform, kullanıcılara son teknoloji kripto alım satım deneyimi ve kazanç hizmetleri sunmaktadır. Kullanıcılar bu borsa ile, spot, marjin ve türev ticareti yapabilmektedir. Ayrıca, Web3 cüzdanı aracılığıyla DeFi ürünlerine erişim sağlama gibi bir dizi avantaja da sahiptirler. Platform, NFT’lerden dApp’lere birçok öğeyi kapsamaktadır.

OKB coin nedir?

OKB coin, OKX ve OK Blockchain tarafından ortaklaşa piyasaya sürülen küresel bir hizmet tokenidir. OKX, dünyanın en büyük kripto borsaları arasında yer almaktadır. Buna göre, şu anda likiditede üçüncü, ticaret hacminde dördüncü sırada yer almaktadır. OKX’in birçok yönü, en büyük kripto para borsası olan Binance’nin özelliklerine benzer. Ancak birkaç önemli farka da sahiptir. OKB’nin kullanım amacı, bu borsada çeşitli hizmetlere erişim sağlamaktır. Varlık, mevcut olarak OK Blockchain ve Ethereum üzerinde barındırılmaktadır.

OKB ne işe yarar?

OKB coin, OKX ekosisteminde önemli bir rol oynar. Kullanıcıların işlemlerde %40’a varan indirim almalarını sağlar. Bu indirim oranı, kullanıcıların sahip olduğu token miktarına göre değişir. Bu noktada borsa, kullanıcıları 2 durum grubuna ayırır: normal ve VIP. Normal kullanıcılar ne kadar coin barındırdığına bağlı olarak indirim alır. VIP kullanıcılar ise işlem miktarlarına göre indirim oranı elde etmektedir. Yani kullanıcılar, komisyonlara ek olarak, derecelerine göre de indirim alırlar.

Bununla birlikte tokenin sahipleri OKX’te yer alan “Earn” kategorisi aracılığıyla pasif gelir de elde edebilmektedir. Coin sahiplerinin elde ettiği getiri oranı, sıradan kullanıcılara göre daha yüksektir. Son olarak varlık, yüksek kaliteli kripto projelerinin ön token satışlarına katılım sağlama gibi bir dizi avantajdan da yararlanabilmektedir. 300 milyon adetlik arzıyla kripto para, şu anda en büyük 37. kripto para birimi konumundadır.

OKB coin nedir? Nasıl alınır?

OKB coin, OKX’e ek olarak MEXC, Hotcoin ve XT gibi kripto para borsalarında da listelenmektedir. İlgili yatırımcılar bu borsalardan ibrine üye olmalı ve cüzdanlarına OKB’nin işlem çiftlerine göre bir varlık yatırmalıdır. Bu yapanlar, kripto para için alım emri vererek varlığı satın albailmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

NoLimitCoin Nedir? NLC Ne İşe Yarar?
NoLimitCoin Nedir? NLC Ne İşe Yarar? NoLimitCoin nedir? NoLimitCoin (NLC), çevrimiçi spor oyunlarına güç vermek için piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede NoLimitCoin tokenini mercek altına alacağız. Ayrıca, yatırımcıların merak ettiği NoLimitCoin nedir, NLC ne işe yarar, nasıl alınır...
Emre Borsan 3 hafta önce