Öldü Denilen Altcoin, Tüm Coinleri Ezip Geçti!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
38.543 görüntülenme
Öldü Denilen Altcoin, Tüm Coinleri Ezip Geçti!

Blockchain şirketi, bu altcoin fiyatının bir önceki güne göre 24 saatlik kazancının %22’sinden fazlasını sadece 2 saatte bastırdığını belirtti.

Altcoin yükselişe geçti

Kripto piyasası geniş bir toparlanma kaydederken Solana’nın fiyatı son 24 saatte %40 arttı. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere 24 saatlik işlem hacmi %195 artarak 2,76 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum gibi en büyük kripto para birimlerinin fiyatları geçtiğimiz gün %10 arttı. Bununla birlikte, kümülatif, kritik 1 trilyon dolar sınırını geri kazanmaya devam etti.

Blockchain istihbarat firması Santiment, Solana fiyatının bir önceki güne göre 24 saatlik kazançlarının %22’sinden fazlasını sadece 2 saatte bastırdığını bildirdi. Tweet, birçok kısa pozisyonun tasfiye edildiğini söyleyerek devam etti ve bu da SOL’a destek verdi.

Fiyat, Solana ile uyumlu görünmüyor

Solana’nın bu yazının yazıldığı tarihteki fiyatı 22,28 dolar, piyasa değeri 12,6 milyar dolar ve 24 saatlik işlem hacmi %202 arttı. Şu anda 2,9 milyar dolarda duruyor. Aynı zamanda, kripto piyasası takipçisi CoinMarketCap’e göre dolaşımdaki arz yaklaşık 370.622.178 SOL’dur.

Öldü Denilen Altcoin, Tüm Coinleri Ezip Geçti!

FTX krizi nedeniyle, SOL’un seyri şu anda önemli ölçüde düşük değerli görünüyor. Solana genellikle çok değişken bir kripto para birimi olarak kabul edilir. Örneğin, ağ 2021’de zaman zaman aşırı değerlendi. Şu anda fiyat, potansiyel açısından Solana’nın sunduklarıyla uyumlu görünmüyor.

Binance fonlama oranı

Santiment’in bugünkü tweet’ine dahil ettiği grafik, Binance’teki traderların son birkaç aydır kısa pozisyona yöneldiğini gösteriyor. SOL’un fiyatı, yaklaşık iki hafta önce 8 dolara ulaştığı dipten toparlanabildi. Tweet, sıçramanın tasfiye edilen kısa pozisyonlar tarafından desteklendiğini iddia ediyor.

Öldü Denilen Altcoin, Tüm Coinleri Ezip Geçti!

SOL’un fiyatı şu anda hem 20 günlük hem de 9 günlük EMA çizgilerinin üzerinde işlem görüyor. Ek olarak, daha uzun olan 20 günlük EMA çizgisinin üzerinde yükselen 9 günlük EMA çizgisi varlığın fiyatını destekliyor.

Piyasa’da altcoin için talep var

Solana (SOL), ölçeklenebilirlik ve güvenlik için tasarlanmış yüksek performanslı bir blockchain platformudur. Proof of History ve Proof of Replication gibi ileri teknolojilerden yararlanan Solana (SOL), dünyadaki neredeyse tüm diğer zincirlerden daha fazla işlem gerçekleştirebilir.

Bu teknoloji, Solana’yı (SOL), yıldırım hızında ve güvenli işlem işleme gerektiren merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Bu nedenle Web3 oyunları, NFT pazar yerleri ve DEX’ler platformlarına güç sağlamak için Solana’yı (SOL) kullanıyor.

Öldü Denilen Altcoin, Tüm Coinleri Ezip Geçti!

Ancak Solana’nın (SOL) sınırlamaları da vardır. Solana (SOL) ağı birden fazla kez çöktü ve Solana (SOL) belirteci son FTX skandalına yakalandı. Solana (SOL) sahiplerinin, kripto paranın değerinin önceki yüksek seviyelere dönmesini beklemek için uzun bir zamanı olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Yetkilisi: Biliyorlarda, Bu Kripto Para Şirketi 2022'de Battı!
SEC Yetkilisi: Biliyorlarda, Bu Kripto Para Şirketi 2022’de Battı! Eski bir SEC başkanına göre, ABD’li düzenleyiciler, 2022’den beri sorunlarını öğrendikten sonra bile kripto para şirketine karşı dava açmayı erteledi. Kriptokoin.com olarak eski SEC başkanının iddialarını sizin için derledik. Kripto para şirketinin sorunlarını biliyordu 12 Ocak’ta ABD Menkul...
Emre Borsan 2 hafta önce