Ölü Denilen Altcoin 12x Yaptı: Büyük Haberi Duyurdu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mayıs 2022’deki çöküşünün ardından birçok analist tarafından ölü gözüyle bakılan altcoin projesi değerini 12 kat artırdı. Son kazançlarıyla beraber kripto para, piyasa değerine göre en büyük 24. dijital varlık oldu. Şimdiyse proje, yeni haberler duyurarak yatırımcılarını sevindirmeye devam ediyor.

Ölü denilen altcoin değerini 12 kat artırdı

Terra Classic (LUNC), son dönemdeki token yakımlarının hype yaratmasının ardından yükselişe geçti. Altcoin projesi Haziran ayındaki son derece düşük seviyelerinden sonra yükseldi. Böylece o dönemden bugüne değerini 10 kat artırmayı başardı. Token iki gün önce büyük bir yükseliş daha yaparak değerini %50 daha yükseltti. Yeni LUNA’nın yükselişinin ne zaman duracağı belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, LUNC, Do Kwon’un liderlik ettiği LUNA 2.0’ın piyasa değerini de geçti.

Terra Classic, Terra (LUNA)’nın 258 milyon dolarlık değerine büyük bir fark attı. Buna göre LUNC, LUNA’dan yaklaşık 12 kat daha yüksek olan 3,3 milyar dolarlık bir mevcut piyasa değerine sahip. Daha önce “ölü” olarak tanımlanan Terra Classic zinciri için topluluğun büyük canlandırma planları vardı. Bu planlar yürürlüğe girdi. Token 8 Haziran’daki 0,000048 dolardı. Şu anda ise 0.00051 dolardan işlem görüyor ve fiyatından bir sıfır attı.

Stake edilen LUNC oranı artıyor

LuncStaking_Bot’a göre, LUNC arzının %8,8’i şu anda stake ediliyor. Bu oran, LUNC arzının sadece %2,6’sının stake edildiği 27 Ağustos’tan çok daha fazla. Görünüşe göre LUNC staking, özelliğin hayata geçmesinden bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor. Bunun son dönemdeki fiyat artışı üzerinde etkiye sahip olması son derece muhtemel.

Altcoin ilk listeleme duyurusuyla yatırımcılarını sevindirdi

LUNC, son zamanlarda kripto topluluğunun dikkatini yükselen fiyatıyla zaten çekiyordu. Ayrıca yakım haberleri de topluluk tarafından tanınmasında büyük bir rol almıştı. Şimdi altcoin, ilk defa bir merkeziyetsiz borsada (DEX) listelenmesinin duyurusunu paylaştı. Yatırımcılarının yüzünün gülmesini sağlayan haber, Saitama Pro’dan geldi. DEX, artık LUNA Classic’i destekliyor.

Son listeleme, yükseliş hissiyatıyla rallisine devam eden LUNC’a artan ilgiyi gösteriyor. SaitaPro borsasının kullanıcıları artık varlığı uygulama içinde takas etme avantajına sahip. Bu, LUNC için daha fazla yatırımcıya erişebileceği anlamına geliyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere listelemeler, altcoin projelerinin benimsenmesi için son derece önemli.

LUNA Classic nasıl ortaya çıktı?

Terra ekosistemi patlaması, UST stablecoin’in Mayıs ayında dolara sabitliğini kaybetmesiyle ortaya çıktı. UST, arz ve talebe göre algoritmik olarak dolara sabitleniyordu. UST’nin 1 doların altına düşmesi, kullanıcıları LUNA’yı basmaya ve UST’yi yakmaya teşvik etti. Bu, UST’nin değerini doların değerinden önemli ölçüde altına düşürdü. Böylece, büyük miktarlarda LUNA basıldı, arz arttı ve token fiyatı daha da azaldı.

Sonuç, ekosistemden ayrılan sermayenin kitlesel çıkışı ve ardından piyasanın geri kalanını etkileyen likidite sıkışıklığı oldu. O zamandan beri, Terra’nın kurucusu Do Kwon ve kıdemli ekibine çok sayıda dolandırıcılık iddiası yöneltildi. Topluluk, Do Kwon’un zinciri çatallayıp Terra LUNA’yı yaratma önerisini kabul etti. Orijinal zincir Terra Classic (LUNC) olarak yeniden isim aldı. Bununla birlikte, altcoin projesinin geliştirme ve yönetişimi Terra ekibinden topluluğa geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ölü Denilen Altcoin 12x Yaptı: Büyük Haberi Duyurdu!