OP’den Sonra Coinbase Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Sıçradı!

1.259 görüntülenme
OP'den Sonra Coinbase Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Sıçradı!

Bir Web3 veri sağlayıcısı olan Covalent, Coinbase tarafından inkübe edilen yeni bir Ethereum Layer 2 (L2) çözümü olan Base’in test ağı lansmanını desteklemek için Coinbase ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Gelişmenin ardından Covalent’in CQT coin’i sıçrama yaşadı. İşte detaylar…

Coinbase, Covalent ortaklığını duyurdu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Base, zincir üzerinde (on-chain) merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için güvenli, düşük maliyetli ve geliştirici dostu bir yol sunarken, aynı zamanda on chain Coinbase ürünleri için bir “yuva” ve üçüncü taraf geliştiriciler için açık bir kripto ekosistemi olarak hizmet etmeyi amaçlıyor.

Popüler Altcoin, Dolar Peg'ini Kaybetti! Neler Oluyor?

40.000’den fazla geliştiriciden oluşan bir topluluk tarafından güvenilen ve 5.000’den fazla uygulama için veri sağlayan Covalent, Base’in test ağı için derinlemesine on chain veriler sağlayacak ve geliştirme aşamasının izlenmesinde aktif bir rol oynayacak. Covalent’in Web3 veri platformu, Ethereum üzerine inşa edilmiş ölçeklendirme çözümlerinden Base aracılığıyla yeni bir veri havuzuna erişecek ve tüm verilerin genesis bloğundan alınmasını sağlayarak 80’den fazla desteklenen Blockchain’i ve etkileyici derinliğini kapsayacak şekilde genişliğini genişletecek.

Base’in amacı nedir?

Covalent CEO’su Ganesh Swami’ye göre bu işbirliği, müşterilere kapsamlı ve doğru veriler sağlama taahhüdünün kanıtı niteliğinde. Swami ayrıca, tüm kripto topluluğuna fayda sağlayacak çığır açan bir proje olarak tanımladığı Base’in geliştirilmesine Covalent’in kaynaklarına ve uzmanlığına katkıda bulunmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi. Base, Optimism ile işbirliği içinde OP Stack üzerine inşa edilmiştir ve Ethereum L2’ler için birlikte çalışabilirlik standartlarını hızlandırmayı amaçlamaktadır.

Coinbase Altcoin'e Yatırım Fırladı

Açık kaynaklı, merkezi olmayan ve işbirlikçi bir on chain kültürü teşvik etmeyi ve Layer 2 rollup’ı olarak yeni bir emsal oluşturmayı amaçlıyor. Coinbase ürünlerinin ötesinde, geliştiriciler, cüzdanlar ve dApp’ler, Covalent’in Web3 geliştiricilerini güçlendirme ve genel Blockchain ekosistemini geliştirme misyonuyla uyumlu olarak Base’de bulunan kaynaklardan yararlanacak. Base ayrıca, Ethereum Blockchain’indeki “izinsizliğini (permissionless)” ilerletmeyi ve zaman içinde kademeli olarak merkezsizleşmeyi hedefliyor.

Altcoin fiyatı yükseliş yaşadı

Base’in “Görli” test ağı aracılığıyla piyasaya sürülmesi, 2023’te ana ağa ulaşmak için agresif bir yol haritasıyla kripto ekonomisini ölçeklendirmede önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Bu test ağı, geliştiricilerin on chain verilerle yararlı merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını kolaylaştırır. Covalent ve Coinbase arasındaki işbirliği, Blockchain tabanlı uygulamaların geliştirilmesinde doğru, kapsamlı ve merkezi olmayan Web3 verilerinin artan önemini vurguluyor. Base’in piyasaya sürülmesiyle geliştiriciler, Covalent tarafından sağlanan derinlemesine on chain verilerle desteklenen, ağda dapp’ler oluşturmak için güvenli, düşük maliyetli ve geliştirici dostu bir yol bekleyebilirler.

Coinbase: Bu Altcoinler Menkul Kıymet Değil!

Kripto endüstrisi gelişmeye devam ederken, bunun gibi ortaklıklar, canlı ve sürdürülebilir bir Blockchain ekosistemi oluşturmak için çok önemlidir. Ayrıca bu tarz ortaklıklar, söz konusu kripto para birimlerinde fiyat artışına neden olabiliyor. Örneğin yazım sırasında, Coinbase duyurusunu takiben Covalent’in CQT tokenı yüzde 10 yükseldi. Kripto para birimi 0.1222 dolardan 0.1446 dolara yükseldi ve an itibariyle değer kazanmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2 Uzman: Bu 5 Kripto Para, Yatırım Getiriyle Şaşırtabilir!
2 Uzman: Bu 5 Kripto Para, Yatırım Getiriyle Şaşırtabilir! Kripto para analisti, Bitcoin ve Ethereum’u önümüzdeki yıllarda önemli bir yatırım getirisi (ROI) sağlayacak varlıklar olarak adlandırıyor. Analistin kripto para beklentisi Michaël van de Poppe, 649.300 Twitter takipçisine, piyasa değerine göre en iyi iki kripto paranın, büyük...
Emre Borsan 1 ay önce