Optimism ve CQT’un Ardından Coinbase Bu Altcoini Seçti!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
316 görüntülenme
Optimism ve CQT'un Ardından Coinbase Bu Altcoini Seçti!

Coinbase tarafından geliştirilen yeni bir Ethereum layer-2 çözümü olan Base, merkezi olmayan uygulama geliştiricilerine güvenli, off-chain (zincir-dışı) fiyat beslemeleri sağlamak için Chainlink’i test ağına entegre etti. Bilindiği üzere bu çözüm için öncelikle Optimism (OP) ve ardından Covalent (CQT) ile ortaklık kurulmuştu. İşte detaylar…

Optimism ve Covalent’ten sonra Base için LINK seçildi

Coinbase kısa süre önce Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini geliştirmeyi amaçlayan yeni bir Ethereum layer-2 çözümü olan Base’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Base için off-chain fiyat veri kaynağını geliştirmek amacıyla platform, kripto para birimi alanındaki önde gelen merkezi olmayan oracle ağlarından biri olan Chainlink ile ortaklığını duyurdu. Chainlink’in güvenilir off-chain fiyat verilerinin entegrasyonu, Coinbase’in 2. katman platformu için önemli bir hamle. Ortaklık, Base test ağının, Chainlink’in oracle ağı aracılığıyla güvenli zincir dışı fiyat verilerine erişmesini sağlayacak.

Hafta Sonu Bu 30 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar!

Ek olarak Base, kehanet çözümleri için bir ekosistemin geliştirilmesini teşvik etmeyi amaçlayan bir program olan Chainlink Scale’e katıldığını da duyurdu. Programın bir parçası olarak Base, ağdaki Chainlink hizmetlerinin maliyetini destekleyecek ve Base’de oracle verilerini bildirirken Chainlink düğümleri için gas ücretlerini düşürecek. Base sözcüsü Jesse Pollak, Chainlink ile ortaklıktan ve Chainlink Scale programına katılma fırsatından duyduğu heyecanı dile getirdi. İşbirliğinin, geliştiricilerin uygulamalarını oluşturmak için gerekli verilere ve hizmetlere erişmelerini sağlayacağını belirtti.

Ortaklık, ETH ağını ölçeklendirme amacı taşıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Chainlink, akıllı sözleşmeler ve uygulamalar için güvenli ve merkezi olmayan zincir dışı veriler sağlamak üzere tasarlanmış merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Dune Analytics’e göre 650.000’den fazla aktif kullanıcısı olan lider bir oracle ağıdır. Chainlink’in oracle çözümünün entegrasyonunun, Base’in ölçeklenebilirliğini artırması ve geliştiriciler için daha erişilebilir hale getirmesi bekleniyor. Base’in lansmanı, kripto para birimi topluluğunda önemli bir ilgi uyandırdı ve birkaç büyük kuruluşun ilgisini çekti.

Proje Ekibi Açıklama Yaptı: Bu 2 Altcoin Fırladı!

Pek çok proje Base ile işbirliğini duyurdu ve basılan NFT’lerin sayısı lansmanından bu yana önemli ölçüde arttı. Sonuç olarak, Coinbase’in Chainlink ile ortaklığı, Base’in ölçeklenebilirliğini ve güvenilirliğini artıracak önemli bir gelişmedir. Chainlink’in oracle ağının entegrasyonu, Base’in doğru ve güvenli off-chain fiyat verilerine erişmesini sağlayarak geliştiriciler için daha cazip hale getirecek. Bu ortaklık, Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini geliştirme ve onu kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirme hedefine ulaşma yolunda atılmış bir adımdır. Gelişmenin ardından Chainlink’in LINK tokenının fiyatında sıçrama yaşandı. Kripto para birimi, 6.87 dolardan 7 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında yüzde 0.5’lik bir yükseliş ile 6.93 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

En İyi İtalyan Futbol Kulübü, Bu Altcoin ile Anlaştı: Patladı!
En İyi İtalyan Futbol Kulübü, Bu Altcoin ile Anlaştı: Patladı! İtalyan futbol kulübü AS Roma, artık beş önemli perakende mağazasında yapılacak ödemelerde kullanılmak üzere bir altcoin projesini kabul ediyor. İşte detaylar… AS Roma ürünleri bu altcoin ile satın alınabilecek AS Roma ürünlerinin alıcıları, DigitalBits (XDB) kullanarak ödeme...
Aslı Dinçer 3 hafta önce