Japon Oyun Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı: Fiyat Sıçradı!

Japon Oyun Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı: Fiyat Sıçradı!
Japon Oyun Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı: Fiyat Sıçradı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japon oyun devi GREE, yakın zamanda hızlı ve güvenilir akıllı sözleşme platformu olan bu altcoin ile anlaştığını duyurdu.

Oyun devi bu altcoin ile ortak oluyor

Japon oyun öncüsü GREE, yakın zamanda dünyanın en hızlı ve en güvenilir akıllı sözleşmeler platformu olan Avalanche’ı benimsediğini duyurdu. Aylık 30 milyon aktif kullanıcısıyla GREE, Square Enix, Sega, Konami ve Bandai Namco dahil olmak üzere Web2 oyun alanındaki en büyük isimlerle çalışma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Şirketin Web3 oyunlarına yönelik çabaları, geliştirme, dağıtım, NFT’ler ve 12’den fazla Avalanche doğrulayıcı çalıştırmayı kapsıyor.

GREE’nin yeni oyun stüdyosu BLRD’nin temsilcisi Takasugu Murata’ya göre Web3, kullanıcılara daha iyi deneyimler sunmak için Web2 oyun sorunlarını çözme potansiyeline sahiptir. Ayrıca blockchain teknolojisinin Web2 oyunlarının karşılaştığı zorlukları çözmeye yardımcı olabileceğini de belirtti. Örneğin, bir Web2 oyun şirketi, oyuncuların sevdiği bir oyunu çalıştırmayı bırakırsa, kullanıcılar kaybeder. Web3 teknikleri daha kullanıcı dostu oyunlar getiriyor, bu nedenle şirket ilk Web3 oyununu Avalanche üzerinde geliştiriyor.

Japon Oyun Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı: Fiyat Sıçradı!

Bununla birlikte Kriptokoin.com verilerine göre Avalanche (AVAX), son 24 saatte %1.57 artışla 16.73 dolardan işlem görmektedir. Son haftalarda düşüş gösteren AVAX’ın bu anlaşma ile birlikte yükselişe geçtiği görülmektedir.

Japon oyunları geliştirmeyi planlıyorlar

BLRD, dünyanın her yerinden insanlara hitap eden Japon oyunları geliştirmeyi planlıyor. Şirket, Web2 deneyimini kullanacak ancak Web2 oyunlarını Web3’e dönüştürmekle kalmayacak. Şirket, ilk Web3 oyunu hakkında pek bir açıklama yapmamış olsa da NFT sahiplerinin ilgisini çekecek ve BLRD, oyuncu topluluğunu kripto meraklılarının ötesine genişletmek için çaba gösterecek.

BLRD, akıcı oynanışa izin veren alt ağları sayesinde Avalanche üzerinde oyunlar yapacak. Şirket, oyuncularına güvenilir ve hızlı bir deneyim sunan oyunlar sunmasını sağlayacak kendi alt ağını kurmayı planlıyor. BLRD şu anda birkaç Avalanche doğrulayıcı çalıştırıyor ve Ava Labs’tan destek aldı. İki şirket, dünya çapında hit haline gelen Web3 oyunları yapmak için birlikte çalışmayı planlıyor ve Murata, Avalanche’ın genişlemesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyor.

GREE 2004 yılında kuruldu ve kısa sürede Japonya’nın mobil internet öncülerinden biri haline geldi. Şirket, dünyanın ilk mobil sosyal oyunu olan Fishing Star’ı 2007’de geliştirdi ve şu anda mobil oyunlar, metaverse, anime, ticaret, veri analitiği ve manga alanlarında yenilikler yapan çeşitliliğe sahip bir teknoloji şirketidir. Şirketin metaverse platformu REALITY, geçtiğimiz Ekim ayında dünya çapında 10 milyon indirmeyi aştı.

Genel olarak, GREE’nin Avalanche’ı benimseme kararı, değişen oyun ortamını ve Web3 oyunlarına artan ilgiyi vurgulamaktadır. Şirketin Web2 oyunlarındaki başarı geçmişi ve inovasyona olan bağlılığıyla, BLRD’nin Avalanche üzerinde yakında çıkacak olan Web3 oyunlarının oyun topluluğunda dalgalar yaratacağı düşünülmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Japon Oyun Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı: Fiyat Sıçradı!