Oyun Devi, Bu 6 Altcoin ile İşbirliği Yapıyor: Fırladılar!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
4.168 görüntülenme
Oyun Devi, Bu 6 Altcoin ile İşbirliği Yapıyor: Fırladılar!

Oyun devi Unity, Web3 geliştirici araçları için MetaMask, Immutable X ve Solana dahil 6 altcoin ile işbirliğine gidiyor. Oyun geliştiricileri için önde gelen platform, merkezi olmayan araçlar için online bir vitrin sunarak büyük Web3 oyuncularına destek sağlıyor. Haberin ardından ilgili altcoin’lerden birisi yükselişe geçti.

Oyun devi Unity, 6 altcoin projesi ile işbirliği yapacak!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, önde gelen oyun geliştirici platformu Unity, Salı günü yaptığı basın açıklamasında, online vitrininde bir ‘merkezi olmayan’ kategorisi yayınlayarak Web3’ten yararlandığını söyledi. Bu bağlamda MetaMask, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

O geldi. Unity Asset Store’da MetaMask SDK’nın piyasaya sürülmesi, geliştiricilerin oyunlarını cüzdana bağlamasına izin verecek ve kullanıcıların oyunun içindeki web3 özellikli özelliklerle etkileşim kurmasını sağlayacak. Yepyeni bir oyun düzeyine hazır olun!

Araç setinin bir parçası olarak Unity, Algorand (ALGO), Aptos (APT), Dapper Labs’in Flow Blockchain’i (FLOW), Immutable X (IMX), MetaMask, Solana (SOL) ve Tezos (XTZ) gibi Blockchain’lerden ve ürünlerden 13 farklı Blockchain tabanlı yazılım geliştirici kitine (SDK) destek ekliyor. Unity, oyun geliştiricilerine yükselişte olan bir kripto sektörü olan Web3 oyunlarıyla bağlantı kurmaları için kaynaklar sağlamayı amaçlıyor. Unity Asset Store’daki merkezi olmayan vitrin ile geliştiriciler, oyun deneyimlerini desteklemek için Non Fungible Token’ler (NFT) ve metaverse gibi Blockchain teknolojilerinde inşa edebilirler.

MetaMask bir tweet’te “Oyun endüstrisi hızla büyüyor ve Web3 oyun sektörü önemli miktarda yatırım çekiyor. Unity’deki listelememiz, oyun endüstrisine Web3 değerleri getirecek. Oyun geliştiricileri için tamamen yeni bir çağ,” açıklamasını yaptı. Web3 oyun geliştiricileri, ürünlerini oyun motoru için zaten optimize etmiş olan Unity’nin kendi araçlarıyla sektöre girmesi için can atıyor. Mart 2022’de Web3 oyun platformu Joyride, piyasaya sürülmesinden önce 14 milyon dolar topladı ve geliştiricilerin oyunlarını Unity üzerinde geliştirmelerine destek oldu. Sonraki Ekim ayında, Blockchain altyapı şirketi ChainSafe, geliştiricilerin oyunlarını Unity’ye bağlamasına yardımcı olmaya odaklanarak yaklaşık 19 milyon dolar topladı.

Altcoin

IMX fiyatı yükselişe geçti

Habere olumlu tepki veren altcoin projelerinden birisi Immutable X (IMX) oldu. Immutable X, kendisini Ethereum’daki NFT’ler için ilk ikinci katman ölçekleme çözümü olarak konumlandırıyor. Immutable X’e göre Blockchain, Ethereum’un düşük ölçeklenebilirlik, zayıf kullanıcı deneyimi, likidite azlığı ve yavaş geliştirici deneyimi gibi sınırlamalarını ortadan kaldırıyor. Bunun yerine, kullanıcılar, kullanıcı veya varlık güvenliğinden ödün vermeden NFT basımı ve ticareti için sıfır gas ücretinin keyfini çıkarırken anında ticaret ve büyük ölçeklenebilirlikten yararlanıyor. Basın zamanında IMX, günlük bazda %14,5 artışla 1,08 dolara yükseldi.

Altcoin
IMX 1 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

'Süper Uygulamayı' Duyuran Bu Web3 Coin Fırladı!
‘Süper Uygulamayı’ Duyuran Bu Web3 Coin Fırladı! Önde gelen Web3 coin projesi MultiversX’den ‘Süper Uygulama’ hamlesi geldi. Metaverse odaklı Blockchain girişimi, iddialı Xportal uygulamasının Web3 uygulamalarına ve sanal dünyalara bağlantı sunacağını söylüyor. Bu haberin etkisiyle Web3 coin fiyatı yükselişe geçti. MultiversX’den ‘Süper Uygulama’ hamlesi!...
Vural Erkan 4 hafta önce