Pablo Escobar’ın Kardeşinden Donald Trump’ı Devirmek İçin Yeni Kripto Para!

Serkan Eser
Serkan Eser 11 Ocak 2019
2 görüntülenme

Ölen uyuşturucu kralı Pablo Escobar’ın kardeşi, ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden alınmasını finanse etmek için yeni bir kripto para birimi başlatıyor.

ESCOBAR tokeni, Donald Trump’ın görevden alınmasını sağlamak için tasarlandı

Bir bağış toplayıcısı olan GoFundMe tarafından başlatılan Impeach Trump Fonu için 50 milyon dolarlık bir kitlesel fonlama kampanyası yaptıktan bir gün sonra Escobar Inc., ESCOBAR olarak adlandırılan ABD dolarına sabitlenmiş kripto para için ilk para teklifi (ICO) yapıyor. Escobar Inc’in bu cesur adımı, hiçbir merkezi otorite veya kuruluşun, mülk tarafından başlatılabilecek gelecekteki kaynak oluşturma çabalarını sansürleyememesinin güvence altına alınması için attı.

Şimdiye kadar, tüm gayretlerin Donald Trump’ın Beyaz Saray’dan atılmasını sağlamaya odaklandığı görünüyor. Yayınlanan raporlarda aynı zamanda ESCOBAR tokeninin doğrudan dünyanın en popüler stablecoin’i olan USDT (Tether) ile rekabet etme niyetinde olduğunu iddia ediliyor. Ancak Escobar Inc, stablecoin’in stabil olmadığını ve bu nedenle bu kripto paraya güvenilmemesi gerektiğini iddia ettiği için Tether’ı tanımıyor.

Tether’a güçlü rakip: ESCOBAR tokeni!

Escobar Inc., 10 saatten daha az bir sürede 10 milyon dolara yakın bir para kazanmayı başardığını iddia ediyor. Bu GoFundMe sayfalarını aşağı çekmeden önceki saatlerde oldu. Buradaki ilk amaç, tek başına platformu kullanarak toplam elli milyon doları artırmaktı. Escobar Inc. CEO’su olan Olof Gustafsson, GoFundMe tarafından kapatıldıktan sonra kendi stablecoin’lerini çıkarmak için fikir ürettiklerini belirtti.

Olof Gustafsson, kendi stablecoin’lerini başlatmakla ilgilenmelerinin ana nedeninin, tekrar sansürlenmemelerini sağlamak olduğunu açıkladı. Yeni çıkarılan kripto paranın Trump’ın veya yönetimindeki kişilerin görevden alınmaları için toplanacak bağışlarla ilgisinin kuvvetli olduğuna inanılıyor.

Yeni stablecoin’in özellikleri

Ortaya çıkan bir ekran görüntüsü, GoFundMe yöneticilerinin ByeByeTrump bağış toplama kampanyası çabalarını gözden geçirme sürecini başlattığını vurgulayan bir mesaj içeriyordu. Şu anda proje, 10 Mayıs’a kadar sürecek olan 200 milyon tokenlik bir ICO ön satışı organize ediyor. Proje toplam 1 milyar ESCOBAR satmayı umuyor.

ESCOBAR tokeninin Tether’e rakip olacağı göz önüne alındığında, temelde kripto para biriminin bir ERC-20 tokeni olacağı anlamına geliyor. Teknik incelemeye göre, verilecek bir milyar ESCOBAR tokeni olacak. Tokenler ETH Blockchain’i aracılığıyla verilecek. Stablecoin’in değeri kalıcı olarak Amerikan dolarına sabitlenecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC’in 2019 Bitcoin ve Kripto Para Gündemi Açıklandı Kripto para birimleri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 2019’daki öncelik vereceği  konular arasında olacak. Ayrıca SEC, kripto sektöründe hangi konulara odaklanacağını da açıkladı. OCIE, kripto sektöründe yatırımcı korumasına odaklanacak SEC Uyumluluk Denetleme ve İnceleme Bürosu’na (OCIE) göre, bu...
Serkan Eser 12 Ocak 2019