Pablo Escobar’ın Kardeşinden “İddialı” Bitcoin

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 23 Mart 2018
1 görüntülenme

Pablo Escobar’ın erkek kardeşi olan Roberto Escobar’ın yatırım şirketi Escobar Inc., şu anda kullanıcıların parayı yüzde 96 indirimle satın alabilecekleri bir ICO süreci vadediyor.

Escobar, yeni para birimine ek olarak DietBitcoin’i başlamasındaki motivasyonunu özetleyen ‘Pablo Escobar’s Diet Bitcoin (Pablo Escobar’ın Diyet Bitcoin’i)’ adlı kitabını yayınladı. Bu ender rastlanan kitaba Amazon’dan yalnızca 8 Dolar karşılığında sahip olabilirsiniz. Eğer para ödemek istemiyorsanız, resmi Diet Bitcoin sitesinden de bu kitabın ücretsiz bir kopyasını indirebilirsiniz.

bitcoin

bitcoin

Roberto Escobar -popüler inanışların aksine- Bitcoin’in Amerikan hükümeti tarafından yapıldığını ve gizemli adam ‘Satoshi Nakamoto’ tarafından yapılmadığını iddia ediyor. İlerleyen dönemlerde Diet Bitcoin başarılı olacak mı bilinmez ancak Roberto Escobar Diet Bitcoin’in geleceği konusunda epey iyimser olduğunu belirtiyor.

 “Değersiz paralarla yapışabilirsiniz, Ethereum’u koruyun, TRON’u koruyun, Ripple’ı koruyun, Bitcoin’i koruyun. Ne olduğunu göreceksiniz! Hepsi sıfıra gidecekler, neredeyse sıfır. Ama benim param değil. Çünkü benim Diet Coin’im; bu hayattaki yeni işim olacak!”

Siz ne düşünüyorsunuz, Escobar’ın bu girişimi coinmarketcap’te kendine bir yer edinebilecek mi? Yoksa hiç bir işe yaramayan yüzlerce koinin arasına mı katılacak? 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Güçlü Fintech Yatırımcısından EOS Projelerine 100 Milyon Dolarlık Sermaye Cointelegraph auf Deutsch’un 21 mart tarihli haberine göre Alman fintech kuluçka merkezi FinLab AG ve Block.one, Blockchain yazılım platformu geliştiricisi EOS.IO, EOS yazılımları kullanan projeler geliştirmek için 100 milyon dolarlık ortak girişim haberi verdi. FinLab’ın gerçekleştirdiği fon,...
Şebnem Ertan 23 Mart 2018