PancakeSwap Nedir? CAKE Coin Ne İşe Yarar?

PancakeSwap Nedir? CAKE Coin Ne İşe Yarar?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PancakeSwap, BEP-20 tokenlerini takas etmeyi sağlayan merkeziyetsiz bir kripto para borsasıdır. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “PancakeSwap nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

PancakeSwap nedir? Ne işe yarar?

PancakeSwap, Binance Smart Chain (BSC) üzerine yaratıldı. Aynı zamanda yerel BEP-20 Pancake tokeni (CAKE) tarafından desteklenen bir merkeziyetsiz bir kripto para borsasıdır.

CAKE, PancakeSwap protokolünde kullanılmakta. Ek olarak token takasları için kullanıma sunulan birkaç tokenden biridir. Sushiswap ve Uniswap gibi PancakeSwap, diğer fırsatlara ek olarak, kullanıcıların stake etme, borç verme ve verim çiftçiliğinden ücret kazanabilecekleri likidite havuzlarına sahip otomatik bir piyasa yapıcıdır. PancakeSwap, Ethereum ekosisteminin sınırlarını aştığı için tüm bu endişeleri ortadan kaldırdı. BSC, tüm bu eylemleri kolaylaştırmak ve kullanıcılara daha uygun maliyetli bir alternatif sağlamak için geliştirildi. Bu strateji, platformun DEX’ler arasında artan rekabet arasında öne çıkmasına yardımcı oldu.

CAKE coin nedir?

Eylül 2020’de Binance Smart Chain’de (BSC) Pancake tokeni (CAKE) piyasaya sürüldü. CAKE, BSC’ye özgü bir BEP-20 tokenidir. CAKE tokeni 2021’de son derece iyi bir performans sergiledi. Şubat ayı boyunca inanılmaz bir fiyat rallisi gösterdi. CAKE’nin birincil işlevi, PancakeSwap platformuna likidite sağlanmasını teşvik etmektir. Ayrıca CAKE’in maksimum arzı yoktur, bu da arzı azaltmak için tokenlerin düzenli olarak yakıldığı deflasyonist bir token olduğu anlamına gelir.

PancakeSwap nasıl çalışır?

Daha fazla kullanıcı merkeziyetsiz kripto borsalarını aradıkça, birçok kişi şunu soruyor: PancakeSwap nedir ve nasıl farklıdır? PancakeSwap, Binance’in ana ağıyla birlikte çalışan bir blok zinciri ağı olan Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerinde 2020’de başlatılan AMM’dir. Göreceli olarak yeni olmasına rağmen, PancakeSwap, kullanıcılara ödül kazanmaları için bazı yenilikçi yollar sunar. Ek olarak lider bir merkeziyetsiz borsa (DEX) haline geldi.

Pazara girişi zamanında oldu çünkü merkezi olmayan finans piyasası hareket ediyordu. Ayrıca BSC’ye rakip olan Ethereum ağı tıkandı ve yüksek ücretler almakta.

Ethereum ağı üzerine inşa edilen bazı DEX’ler, bu engellere katkıda bulunan bir iş kanıtı modeli kullanır. PancakeSwap, işlemleri daha verimli ve daha ucuz hale getirebilen, DPoS modeli kullanır. Ek olarak PancakeSwap’ın ücretleri birçok rakibinden daha düşüktür. AMM’lerin diğer örnekleri SushiSwap ve Uniswap’tır.

PancakeSwap nedir? CAKE coin nasıl alınır?

PancakeSwap şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. PancakeSwap’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, Bybit, MEXC, Bitget. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

PancakeSwap Nedir? CAKE Coin Ne İşe Yarar?