Pandemi Döneminde Banka Dışı Dijital Ödeme Seçeneklerine İlgi Arttı: Rapor

dijital odeme sistemleri kriptokoin com
dijital odeme sistemleri kriptokoin com
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Nakit paradan corona virüsünün yayılma korkusuyla, Venmo ve PayPal gibi dijital ödeme seçenekleri pandemi sırasında öne çıktı. Ancak Square’in Cash Uygulaması gibi bankasız seçenekler de kullanıcıların daha fazla ilgisini çekiyor gibi görünüyor.

Rapor Ne Diyor?

New York Merkez Bankası’ndan bir rapor, ABD hükümeti vatandaşlara corona virüsü teşvik ödemelerini ilan ettikten sonra, eşler arası ödeme uygulaması Cash App’e olan ilginin 15 Nisan’dan sonra arttığını tespit etti. Google Pay ve Apple Pay gibi eşler arası seçeneklere ilgide buna eşlik eden bir düşüş görüldü.

ATM Ödemeleri

Raporda, “yakınımdaki ATM” gibi öğeler için Google arama sonuçlarına bakıldığında, pandemi süresince % 42 azalış gösterdiği görülüyor. Nakit işlemlerde dijital kağıt izi olmadığı için, anahtar kelime aramalarındaki bu tür eğilimler, nakit kullanımının azaldığını göstermektedir. Dijital ödeme seçenekleri için anahtar kelime aramaları arttı.  

Özellikle Cash Uygulamasının Google’da son derece fazla aratıldığı ifade ediliyor. Sonuçta bu dijital ödeme seçeneklerindeki artış, kullanıcı tercihinin nakit veya banka bağlantılı işlemlerden uzaklaştığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Pandemi Döneminde Banka Dışı Dijital Ödeme Seçeneklerine İlgi Arttı: Rapor