Reklamı kapat

Pandemi Döneminde Banka Dışı Dijital Ödeme Seçeneklerine İlgi Arttı: Rapor

Mesut İnan
Mesut İnan 30 Eylül 2020
0 görüntülenme
dijital odeme sistemleri kriptokoin com

Kriptokoin – Nakit paradan corona virüsünün yayılma korkusuyla, Venmo ve PayPal gibi dijital ödeme seçenekleri pandemi sırasında öne çıktı. Ancak Square’in Cash Uygulaması gibi bankasız seçenekler de kullanıcıların daha fazla ilgisini çekiyor gibi görünüyor.

Rapor Ne Diyor?

New York Merkez Bankası’ndan bir rapor, ABD hükümeti vatandaşlara corona virüsü teşvik ödemelerini ilan ettikten sonra, eşler arası ödeme uygulaması Cash App’e olan ilginin 15 Nisan’dan sonra arttığını tespit etti. Google Pay ve Apple Pay gibi eşler arası seçeneklere ilgide buna eşlik eden bir düşüş görüldü.

ATM Ödemeleri

Raporda, “yakınımdaki ATM” gibi öğeler için Google arama sonuçlarına bakıldığında, pandemi süresince % 42 azalış gösterdiği görülüyor. Nakit işlemlerde dijital kağıt izi olmadığı için, anahtar kelime aramalarındaki bu tür eğilimler, nakit kullanımının azaldığını göstermektedir. Dijital ödeme seçenekleri için anahtar kelime aramaları arttı.  

Özellikle Cash Uygulamasının Google’da son derece fazla aratıldığı ifade ediliyor. Sonuçta bu dijital ödeme seçeneklerindeki artış, kullanıcı tercihinin nakit veya banka bağlantılı işlemlerden uzaklaştığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin dusus kriptokoin com
“Korkutan Uyarı”: Kilit Seviye Aşılamazsa Bitcoin Bu Seviyelere İnebilir Kriptokoin – Bitcoin’in fiyatı, son birkaç gündür büyük ölçüde durgunlaştı. Son yükseliş trendi, kripto para birimini 11 bin dolara kadar yükseltti. BTC, dün öğleden sonra görülen satışlara rağmen, son kazançlarının büyük bir kısmını koruyabildi. Bu satış, bazı...
Mesut İnan 30 Eylül 2020