Pantera Capital CEO’suna Göre Yatırımcılar ETF Kararına Aşırı Tepki Gösteriyor

Google News

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead SEC’in Bitcoin ETF’si hakkındaki kararını ertelemesi konusunda yatırımcıları sakin olmaya davet etti.

10.000 Yıl Sonra Mı?

CNBC’ye göre Morehead SEC kararına ilişkin şu sözleri aktardı:

“Bir ETF’nin kabul edilmesi için hala uzun bir zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. ETF sertifikasyonu için en son kabul edilen varlık bakır oldu ve bakır dünya üzerinde 10.000 yıldır var…”

Bilindiği üzere SEC’in Bitcoin ETF‘si hakkındaki kararını erteleyeceğini açıklamasından hemen sonra sert bir düşüş eğilimi ortaya çıkmıştı. Bu konu hakkında blokzincir yatırım şirketi CEO’su piyasada yaşanan genel bir dip korkusu hakkında ise şöyle konuştu:

“Hatırlanması gereken en önemli şey Bitcoin’in şu an çok erken aşamada bir girişim ve ancak bununla birlikte gerçek zamanlı bir fiyat beslenmesine sahip olması. Bu benzersiz bir şey. İnsanlar fiyat hakkında çok heyecanlanıyor ve aşırı tepki gösteriyor.”

Dan Morehead yatırımcılara kötü bir hissiyata sahip olmak yerine Intercontinental Exchange‘in Bakkt projeleri gibi projeler hakkında heyecan duymaya davet etti. Morehead’e göre heyecan duyulması gereken konu ETF’ler değil bu tarz büyük projeler:

“Bu pazarlar için önümüzdeki beş veya on yıl boyunca çok derin bir etki yaratacak; insanların odaklanması gereken şey şu an bu…”

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku