Kurumsal Para, Bu Altcoin’lerden Çıkarken Bu 3’üne Girdi!

Vural Erkan
Vural Erkan 29 Ağustos 2022
0 görüntülenme

Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta toplam 27 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar gördü. Böylece art arda üç hafta boyunca toplam 46 milyon doları tutarında çıkış oldu. Tarih bunun kısmen mevsimsel etkilerden kaynaklandığını gösteriyor. Bununla birlikte uzmanlara göre, son fiyat düşüşlerinin ardından devam eden ilgisizliğin de altını çiziyor. Bitcoin, toplam 29 milyon dolar çıkışlarla neredeyse çıkışların odak noktasıydı. Ayrıca, 3 altcoin projesi de küçük girişler gördü.

“Çıkışlar, mevsimsel etkilerden kaynaklanıyor”

Kripto varlık yatırım ürünleri, geçen hafta toplam 27 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar gördü. Bu da art arda üç hafta boyunca toplam 46 milyon dolar tutarındaki çıkışlara eklendi.

Yatırım ürünlerinde hacimlerin çok düşük kaldığını ve geçen hafta toplam 901 milyon dolar ile Ekim 2020’den bu yana en düşük seviyeye ulaştığını belirtmekte fayda var. Tarih bunun kısmen mevsimsel etkilerden kaynaklandığını gösteriyor. Bununla birlikte uzmanlar, son fiyat düşüşlerinin ardından devam eden ilgisizliğin de altını çizdiğini kaydediyor.

Altcoin

Bölgesel bazda girişler ve çıkışlar

Bölgesel olarak, genel anlamda küçük çıkışlar gerçekleşti. Ancak sırasıyla toplam 20 milyon dolar, 4,2 milyon dolar ve 2,3 milyon dolar tutarındaki çıkışlarla öncelikle ABD, İsveç ve Almanya ön plana çıktı. Brezilya, toplam 1,2 milyon dolar tutarında küçük girişler gören tek aykırı değerdi.

Altcoin

Bitcoin ve Ethereum’dan çıkış olurken 3 altcoin giriş gördü

Lider kripto Bitcoin, toplam 29 milyon dolar tutarında ardı ardına üçüncü hafta çıkışlara sahne oldu. Böylece Bitcoin yatırım ürünleri, neredeyse tek başına çıkışların odak noktası haline geldi. Bu arada, yatırımcılar ayrıca Short Bitcoin yatırım ürünlerine eklemeye devam ediyor. Girişler, geçen hafta toplam 1 milyon dolara ulaştı. Uzmanlara göre, her ikisi de, ABD Federal Rezervi’nin devam eden şahin söyleminden kaynaklanan yatırımcılardan asgari ancak devam eden ihtiyat anlamına geliyor.

Altcoin

Lider altcoin Ethereum, 1 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar gördü. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Eylül ayında gerçekleşecek Merge nedeniyle Ethereum ilgi odağıydı. Uzmanlara göre bu durum, Merge nedeniyle duyulan güvenin artmasına rağmen, yatırımcıların pozisyonlara eklemeden önce gerçekleşmesini beklemeyi tercih ettiklerini ima ediyor. Ayrıca, küçük tutarlı olmakla birlikte Tron (TRX) de çıkış yaşadı. Bu arada, giriş gören altcoin projeleri de vardı. CoinShares’ın rapor listesine girmeyi başaranlar Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) oldu. Bununla birlikte, göz ardı edilecek kadar küçük de olsa Tezos, Chainlink ve Uniswap da çok küçük girişler gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

“Yeni Dalga Göründü” 3 Uzman Altın İçin Bu Seviyeleri Bekliyor! ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, enflasyonu düşürmek için agresif para politikasına devam edeceğini kaydetti. Bu da sıfır getirili sarı metalin cazibesini azalttı. Ayrıca, doları artırmasıyla birlikte altın fiyatları Pazartesi günü bir ayın en düşük seviyesini gördü....
Vural Erkan 29 Ağustos 2022