Reklamı kapat

Kurumsal Para, Solana ve Bu 4 Altcoin’den Çıkıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
14 görüntülenme
Para Solana ve 4 Altcoin'den Çıkıyor

CoinShares’in haftalık fon akışı raporu, Bitcoin’in rekor giriş gördüğü haftada, kurumsal yatırımcıların Solana ve 4 altcoin’den uzaklaştığını gösteriyor.

Kurumsal para akışı short Bitcoin ürünleri odaklıydı

Bu hafta kripto para yatırım ürünleri toplamda 44 milyon dolara ulaşan girişler gördü. Akışın büyük bir kısmının short ürünlere olması, yatırımcılar arasında çok karışık bir duyguyu temsil ediyor. CoinShares’in raporuna göre, bu hafta short ürünlere akan para toplam girişlerin %75’ini oluşturuyordu. Kurumsal yatırımcıların FTX etrafında yaşanan olaylar nedeniyle karşı pozisyon almayı tercih ediyor. Bu da kripto yatırım ürünlerinde duyarlılığın son derece olumsuz olduğunu gösteriyor. Yönetim Altındaki Toplam Varlıklar (AuM) şu anda 22 milyar dolar ile son 2 yılın en düşük noktasında. Genel tabloda, son iki hafta yıl başından bu yana en büyük fon akışına tanıklık ediyor.

Kurumsal para Solana ve bu 4 altcoin’den uzaklaşıyor

Rapor, bu hafta Bitcoin’in toplam 14 milyon dolarlık fon topladığını gösteriyor. Ancak short yatırım ürünlerine girişlerle dengelendiğinde, net akışlar eksi 4,3 milyon dolardı. Bununla birlikte, altcoin yatırım ürünleri bir büyün olarak eksideydi. Ethereum, short Ethereum yatırım ürünlerine toplam 14 milyon dolar ile rekor düzeydeki en büyük girişi gördü. Altcoin’lerde toplam 6 milyon dolara ulaşan bir dizi çıkış gördü. Haftalık raporun özeti şu şekilde:

  • Bitcoin (BTC) +14,3 milyon dolar
  • Ethereum (ETH) -800 bin dolar
  • Binance – 600 bin dolar
  • Short Bitcoin -18,4 milyon dolar
  • Litecoin ve Tron geçen haftaya göre sabit kaldı
  • Ripple (XRP) -1,4 milyon dolar
  • Solana (SOL) -3,3 milyon dolar ile en büyük fon çıkışını gördü
  • Polygon (MATIC) -200 bin dolar

Ülkelere göre girişler ve çıkışlar

Bölgesel olarak, hem ABD hem de Avrupa’dan short yatırım ürünlerine girişler geliyor. Ancak bazı short ürünlerde çıkış yaşadı. Bu da yatırımcılar arasında piyasanın en düşük seviyelere ulaşıp ulaşmadığı konusunda görüş ayrılığına işaret ediyor.

Solana, haftanın en büyük fon çıkışını yaşadı

Bu hafta, Bitcoin toplam 14 milyon dolar tutarında giriş gördü. Short yatırım ürünlerine girişlerle dengelendiğinde, net akışlar eksi 4,3 milyon dolardı. Short-Bitcoin’deki AuM şu anda 173 milyon dolar seviyesinde ve 186 milyon dolar zirvesine yakın. Ethereum, toplamda 14 milyon dolar olan short Ethereum yatırım ürünlerine rekor düzeydeki en büyük girişi görmesine rağmen, toplamda 0,8 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar gördü. Bu olumsuz duygu, büyük olasılıkla, staking fonlarının geri çekilmesine izin verecek olan Şangay güncellemesiyle ilgili yenilenen belirsizliğin ve FTX’ten hacklenen ETH fonlarının yaklaşık 280 milyon dolar değerinde olmasının sonucuydu.

Son olarak, başta Solana, XRP, Binance ve Polygon olmak üzere altcoinlerde toplam 6 milyon dolarlık bir dizi çıkış görüldü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Kasım’ın ilk haftasındaki raporda, Solana en az fon kaybeden altcoin’lerden biriydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinshares

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ÖZEL: BTC, DOGE, ETH ve XRP İçin Haftanın Grafiği ve Seviyeler! -51
ÖZEL: BTC, DOGE, ETH ve XRP İçin Haftanın Grafiği ve Seviyeler! -51 Kripto para piyasası, FTX krizinden ve sonrasında işlemleri durdurmak zorunda kalan bazı kripto borsaları nedeniyle toparlanmakta zorlanıyor. FTX borsasının iflasıyla başlayan kriz fiyatları baskı altına aldı. Mevcut ortamda Bitcoin ve altcoinler yükselmekte zorlanıyor. Bitcoin yazım sırasında 17...
Mehmet Çoban 2 hafta önce