PayPal Daha Hızlı Ödeme Teknikleri Arayışında

0 görüntülenme

PayPal, kripto ile ödeme yapmanın daha hızlı bir yolunu arıyor.

1 Mart’ta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi(USPTO) tarafından yayınlanan “Hızlandırılmış Kripto Para İşlem Sistemi” için yapılan bir başvuru, özel anahtarların -kişinin kripto tutanaklarını işlemesi veya denetlemesi için kullanılan harf ve dizgelerin dizilimi- perde arkasında bir alıcıdan satıcıya takas edildiği bir yöntemi detaylandırdı.

Bu konseptin amacı, tüketici ile tüccar arasındaki ödemeler için gereken süreyi daraltmak, bir işlem ve ağdaki diğer bloğa geçişindeki zaman kaybından kaçınmak. Bunun için PayPal, alıcılar ve satıcılar arasında kendi gizli anahtarlarını içeren ikincil birer cüzdan oluşturma yolunu ortaya attı. Sistem, belirli şifreleme miktarına karşılık gelen özel anahtarı aktarıyor.

Dosyadaki açıklamaya göre:

“Mevcut açıklamanın sistemi ve yöntemleri, alacaklı tarafından kripto para birimi cinsinden yapılan ödemelerde güvenlik için beklemek zorunda olunacak süreyi, özel anahtarlar ile tanımlanan bir ödeme tutarına eşit önceden tanımlanmış para tutarı ile ilişkilendirerek ortadan kaldıracaktır.”

Bu, şirketin 2014’ten itibaren Payments Hub aracılığıyla satıcıların bitcoin üzerinden işlem yapmasına olanak sağlamasından sonra önemli bir açıklamadır.

PayPal kurucu ortağı Peter Thiel, ayrıca kurucu ortağı olduğu VC firması Founders Fund aracılığı ile bitcoin’e yaptığı büyük yatırımla biliniyor.

Nikhilesh De

coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2030’da Kripto Paralar Fiat Paraların %25’inin Yerini Alacak Fütürist spiker Thomas Frey merkezsiz bir gelecek vizyonuna sahip. DaVinci Enstitüsü’nde yazar ve fütürist olarak anılan Frey, kripto paraların geleceğini çok parlak görüyor.  Öyle ki, verdiği bir demeçte kripto paraların fiat paraları on yıldan biraz fazla bir...
Ömer Taha Gülberk 7 Mart 2018