PayPal Yöneticisi: Bitcoin Popüler Bir Ödeme Aracı Haline Gelecek

0 görüntülenme

PayPal’ın finans direktörü John Rainey, 19 Şubat’ta The Wall Street Journal’e verdiği demeçte Bitcoin’in ileride popüler bir ödeme aracı haline geleceğini söyledi.

Röportajın “Kripto Faktörü” başlıklı kısmında Rainey, 2015 yılında Braintree platformunda Bitcoin’i kabul ederek bu alandaki ilk şirketlerden biri olduklarını söyledi ve fakat aynı zamanda şunları söyledi:

“Bitcoin’in şimdiki değişkenliğini göz önüne alırsak, ticari işlemler için güvenilir bir para birimi olduğunu söyleyemeyiz çünkü siz eğer bir tüccarsanız %10 oranında bir kar oranınız varsa, Bitcoin kabul ediyorsanız ve Bitcoin ertesi gün %15 düşerse zarara girersiniz.”

Kripto paralar ödeme aracı olarak kabul edilebilir mi?” sorusuna Rainey “Çok büyük olasılıkla.” yanıtını verdi ve ekledi:

“Teknolojisi gerçekten muazzam. Fakat Bitcoin’in her gün kullanılan bir para birimine dönüşmesinin yıllar süreceğini düşünüyorum.”

PayPal kurucu ortağı Max Levchin geçtiğimiz yılın Aralık ayında blockchain teknolojisinin devrim niteliğinde olduğunu, fakat Bitcoin’in geleceği hakkında henüz bir fikre varamadığını söylemişti.

Bir kripto para borsası ve cüzdanı olan Coinbase, geçtiğimiz yılın Aralık ayında, eski PayPal yöneticisi David Marcus’u yönetim kuruluna eklemişti.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tesla’nın Bulut Ortamı Kripto Madenciliği Saldırısına Uğradı Elektrikli alet üreticisi Tesla kripto para madenciliği malware (kötü amaçlı yazılım) saldırısına kurban gitti. Siber güvenlik yazılımı firması olan RedLock’un salı günkü raporuna göre hackerlar yeterli emniyete sahip olmayan bir Kubernetes konsolunu sömürdü. Bu konsol kripto paraların madenciliğinin...
Canan Çayırlı 23 Şubat 2018