Peter Schiff ve CryptoQuant CEO’sundan Korkutan Bitcoin Tahmini!

Peter Schiff ve CryptoQuant CEO'sundan Korkutan Bitcoin Tahmini!
Peter Schiff ve CryptoQuant CEO'sundan Korkutan Bitcoin Tahmini!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası sert satışlarla birlikte kan banyosuna döndü. Bitcoin ETF yatırımcılarının yüzde 70’inden fazlası fiyatlar düştükçe zarar ediyor. Altın böceği ve Bitcoin düşmanı Peter Schiff, yatırımcılar arasında daha fazla düşüş ve yaygın satış öngörüyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ise 47 bin dolar seviyelere kadar düşüşün mümkün olduğunu söylüyor.

İşte o zaman gerçek satışın başlamasını bekliyorum!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada FUD tarihi zirvelere yükseldi. Sert satışların ardından lider kripto Bitcoin fiyatı 54 bin dolara kadar geriledi. Bir Bitcoin eleştirmeni ve finansal analist Peter Schiff, Bitcoin ETF’lere yönelik şüpheciliğini ikiye katlıyor. BTC fiyatı zirveden düşmeye devam ettikçe yatırımcılar için önemli kayıplar öngörüyor. Schiff’e göre, Bitcoin’in fiyatı şu anda 54.000 dolar civarında (70.000 dolarlık en yüksek seviyeden önemli ölçüde düşük) ve Bitcoin ETF’lerine daha yüksek fiyatlardan satın alan yatırımcıların %70’inden fazlası şu anda zararla karşı karşıya.

54 bin dolarda Bitcoin ETF satın alanların %70’inden fazlasının para kaybettiğini tahmin ediyorum. Bitcoin 38 bin doların altında işlem gördüğünde, Bitcoin ETF alıcılarının %100’ü para kaybedecek. İşte o zaman gerçek satışın başlamasını bekliyorum, çünkü çoğu kripto ETF spekülatörü sonsuza dek havlu atacak.

Piyasa düşmeye devam ettikçe, düşüş trendinin sürmesi halinde tüm yatırımcıların varlıklarının azalabileceğini düşünüyor. Schiff’in yorumları sosyal medya platformlarında karışık tepkilere yol açarak kripto para yatırımlarına ilişkin bölücü görüşlerin altını çizdi. Bitcoin’in finansal piyasalardaki rolüne ilişkin uzun süredir devam eden kötümserliği göz önüne alındığında, Schiff’in duruşu, diğer yatırımcıların ve analistlerin daha yükseliş eğilimli duygularıyla sık sık çatışıyor. Bazı kullanıcılar Schiff’in tahminlerinin gerçek piyasa sonuçlarıyla ters orantılı olabileceğini öne sürdü ki bu da tahminlerine spekülatif bir entrika katmanı ekleyen bir düşünce.

CryptoQuant CEO’su: Bitcoin 47 bin dolara kadar düşebilir, ancak…

Lider kripto son 24 saat içinde %6,6 oranında düşerek satış baskısı nedeniyle 54.350 dolara geriledi. Düşüş, Bitcoin’lerin BitBank ve diğer adreslere taşınmasıyla Mt. Gox cüzdanlarının yeniden etkinleştirilmesiyle aynı zamana denk geldi. Buna rağmen CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in yükseliş döngüsünün hala devam ettiğine inanıyor. Bununla birlikte, analist, 47.000 dolara doğru kısa vadeli bir düzeltmenin mümkün olduğunu söylüyor. Öte yandan, genel yükseliş döngüsünün henüz sona ermediğini düşünüyor. Yatırımcılara, paraları yerindeyse pozisyonlarını gelecek yılın başlarından ortalarına kadar tutmalarını tavsiye ediyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Uzun vadeli bir bakış açısıyla boğa döngüsünün henüz sona erdiğini düşünmüyorum ve çeşitli cüzdan adresi gruplarının gerçekleşen fiyatlarına dayanarak, kısa vadeli düzeltmenin 47 bin dolara kadar açık olduğunu düşünüyorum. Spot iseniz, gelecek yılın başlarından ortalarına kadar beklemeniz gerektiğini düşünüyorum ve vadeli işlemlerden yararlanmak için iyi bir piyasa olduğunu düşünmüyorum. Güçlü bir alıcı olana kadar işlem yapmamanızı ve ara vermenizi tavsiye ederim.

Peter Schiff’e göre Bitcoin ETF spekülatörü havlu atacak!

ABD SEC, Ocak ayında spot Bitcoin ETF’leri onaylayarak kripto endüstrisi için çok önemli bir anı işaret etti. Bu arada, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, SEC tarafından potansiyel olarak onaylanmaya hazırlanıyor. Ancak Coinshares tarafından yayınlanan raporlar, Ethereum ETF’sinin onaylanmasından hemen önce Ethereum ürünlerinde çıkışlar görülebileceğini gösteriyor. Kripto para piyasasını destekleyebilecek düzenleyici gelişmelerin potansiyeline rağmen, Schiff’in acımasız görünümü, özellikle mevcut piyasa dinamikleri göz önüne alındığında, Bitcoin ETF’lerine yatırım yapmanın yüksek riskli doğasının altını çiziyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Peter Schiff ve CryptoQuant CEO’sundan Korkutan Bitcoin Tahmini!