Reklamı kapat

Petro İle Hindistan’a Özel Yüzde 30 İndirim

Fatma Bulut
Fatma Bulut 1 Mayıs 2018
76 görüntülenme

Venezüella Cumhuriyeti, Hindistan’a ham petrol fiyatlarında yüzde 30’luk bir düşüş teklifinde bulundu. Teklif, yalnızca, Venezuela’nın Petro veya Petromoneda [PTR] adlı Blockchain teknolojisine dayalı kripto para birimini kullanmayı kabul etmesi durumunda geçerli olacak. Petro, Venezuela’nın petrol rezervlerine bağlı olan dünyanın ilk devlet destekli kripto para birimi. Venezuela, 300 milyon varil ile dünyanın en büyük petrol rezervine sahip.

Petro Venezüella’nın en büyük petrol rezervinin bir parçası olduğu için dünyanın en güvenli kripto para birimi olarak görülüyor. Petro [PTR] başlangıçta piyasada 60 $ USD seviyesinde işlem görüyordu.

Geçen hafta Venezuela Blockchain departmanından bir uzman ekip Hindistan‘ı ziyaret etti. Kaynaklar, Hindistan’da PTR ticaretini yapmak için Coinsecure adlı Delhi merkezli kripto para ticaret şirketi ile anlaşma amacı ile gidildiğini söylüyor.

20 Şubat 2018’de, PTR Venezüella hükümeti tarafından ön satışa sunuldu. Petro, ilk günde yaklaşık 735 milyon dolar kazanmayı başardı. Venezüella hükümeti, bir alıcının PTR’yi tedavüldeki para birimleri ve kripto para birimleri kullanarak satın alabileceğini, ancak Venezüella bolivarını kullanamayacağını belirten bir alıcı kılavuzu yayınladı. Petro, dünyada yaklaşık 3.4 milyar dolar değer kazandı.

Venezüella enerji bakan yardımcısı Angel Gonzalez, Venezuela’nın Uluslararası Enerji Forumu’nda Venezüella Cumhuriyeti’nde cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Petro [PTR] ‘nin piyasaya sürüleceğini söyledi. Tarih 20 Mayıs 2018’e sabitlendi. Petro Venezüella’nın ekonomik istikrar ve mali bağımsızlık kazanması için bir araç olarak görülecek.

Coinsecure CEO’su Mohit Kalra şöyle diyor:

“Venezüella, Delhi’deki son görüşmelerde Petro [PTR] aracılığıyla ham petrol alımlarında Hindistan’a en az yüzde 30 indirim teklif etme fikrini öne sürdü. Hindistan hükümetine verdikleri teklif: Petro’yu satın alın, petrol alımlarında yüzde 30 indirim yapacağız ”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Uzayda Bitcoin? Neden Olmasın? Bitcoin üretimi hayal sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Bitcoin ve dijital koinlerin madenciliği üzerine odaklanan şirketi Miner One, stratosfere bir balon içerisinde teçhizat yollayarak Bitcoin üretmeyi başardı. Bir kripto madencilik şirketi olan Miner One, Bitcoin madenciliği için gerekli...
Serkan Eser 1 Mayıs 2018