Phantasma Nedir? SOUL Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
50 görüntülenme
Phantasma Nedir? SOUL Ne İşe Yarar?

Phantasma nedir? Phantasma (SOUL), merkeziyetsiz video oyunları ve NFT ticaretine olanak tanıyan yeni nesil bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Phantasma nedir, ne sunar, SOUL nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen soruları sizin için yanıtladık. Gelin akıllı NFT’ler gibi bir dizi yeni teknolojiye sahip olan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Phantasma nedir?

Phantasma, merkeziyetsiz video oyunları ve NFT gibi yeni teknoloji konseptlerine odaklanan Blockchain tabanlı bir projedir. Bu proje, NFT ticareti ve oyun alanında kendine yer edinmeyi amaçlamaktadır. Portekizli akıllı sözleşme uzmanı Sérgio Flores’i de içeren kurucular, platforma bir dizi özellik eklemiştir. Buna göre, Phantasma’nın ekosistemi son derece yüksek bir verim ile düşük işlem ücretleri sunmaktadır. Ayrıca, birlikte çalışabilirliğe olanak tanıyan yenilikçi çapraz zincir teknolojisine ve akıllı NFT adı verilen özel bir NFT türüne sahiptir.

Phantasma ne sunar?

Phantasma, Avustralya merkezli oyun geliştiricisi GOATi Entertainment ve oyun merkezi Pavillion ile ortaktır. Bu, Blockchain’in Ekim 2019’da kullanıma sunulmasından bu yana bir dizi oyun ve DeFi uygulaması yayınlamasına yol açmıştır. Bunu yaparken proje, ağın ölçeklenebilirliğini ve çevre dostu yapısını korumuştur. İki tokenli ekonomik modele sahip olan proje, çapraz zincir mimarisi ve ölçeklenebilirliği ile kullanıcıları çekmektedir. Ancak ağın en büyük özelliği sunduğu akıllı NFT teknolojisidir.

Akıllı NFT’ler, belirli koşullara göre değişebilen dinamik özelliklere sahip NFT öğeleridir. Bu öğeler, oyun geliştiricilerine çeşitli avantajlar sunar. Buna göre geliştiriciler, geleneksel NFT’lerle mümkün olmayan dinamik oyun içi öğeleri merkeziyetsiz bir şekilde üretebilirler. Ayrıca, bir NFT içinde yalnızca NFT’nin sahibi tarafından erişilebilen bir dizi özellik mevcuttur. Sahipler, varlıklarını zamana dayalı NFT’lere, çok katmanlı NFT’lere, infüze edilmiş NFT’lere ve kilitli içeriğe dönüştürebilmektedir. Phantasma bu teknoloji sayesinde NFT’leri çok düşük bir maliyetle basabilmektedir.

SOUL nedir? Ne işe yarar?

SOUL, Phantasma ağının yerel kripto para birimidir. Bu kripto para BNB Chain, Ethereum ve NEO Blockchain’leri üzerinde çalışır. Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasıyla çalışan SOUL, kullanıcıların pasif gelir elde etmesine olanak tanır. Buna göre kullanıcılar, tokenlerini kilitleyerek SOUL ödülleri kazanabilmektedir. Bununla birlikte varlık, çok zincirli yapısı nedeniyle Blockchain’ler arasında aktarılabilmektedir.

Phantasma nedir? SOUL nasıl alınır?

24 milyon dolar civarında piyasa değeri olan Phantasma, KuCoin, Gate.io ve PancakeSwap borsalarında işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar, bu borsalara erişip üye olmalıdır. Ardından cüzdanlarına SOUL satın almak için para yatırarak alım emri verebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

GoByte Nedir? GBX Ne İşe Yarar?
GoByte Nedir? GBX Ne İşe Yarar? GoByte nedir? GoByte (GBX), ölçeklenebilirliğe, kullanıcı dostu tasarıma ve yüksek hıza sahip ödeme odaklı bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede GoByte nedir, ne sunar, GBX nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık....
Emre Borsan 4 hafta önce