Reklamı kapat

Piyasa Bu 7 Altcoin’e Kilitlendi: Hafta Sonu Çok Kritik!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
1 görüntülenme
Piyasa Bu 7 Altcoin'e Kilitlendi: Hafta Sonu Çok Kritik!

Kripto para piyasası, bir haftayı daha geride bırakıyor. Ancak piyasa, hafta sonu da aktif halde. Bu nedenle analistler, dikkat edilmesi gereken bazı altcoin projelerine dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Analistler, 7 altcoin projesine dikkat çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi en son kripto çöküşü, birçok yatırımcıyı şok halinde bıraktı. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), iki yılın en düşük seviyesine geriledi. Düşüş, 2021’deki inanılmaz boğa koşusunda elde edilen kazanımları yok etti. Ancak, durgun piyasalar sonsuza kadar yerinde saymayacak. Uzmanlara göre birçok proje şimdiden dibe vurma belirtileri gösteriyor. Öncelikle, kripto para analisti Mohan Raj hafta sonu dikkat edilecek iki altcoin’e dikkat çekiyor. Ardından bazı uzmanlar beş büyük coin’i inceliyor.

Bugün Bu 22 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Trust Wallet (TWT)

FTX’in çöküşünden sonra, merkezi olmayan cüzdanlar, kullanıcılardan yeniden ilgi görüyor. Trust Wallet’ın kripto token’ı TWT, 30 günlük grafiklerde yüzde 100’ün üzerinde kazanç gördü. Daha fazla insan, kişisel gözetimin ve merkezi olmayan cüzdanların öneminin farkına vardıkça, artış devam edebilir.

Ethereum (ETH)

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto, son birkaç gün içinde bazı övgüye değer kilometre taşlarına ulaştı. 100 ETH’nin üzerinde tutan adreslerin sayısı 20 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca, Eylül 2020’den bu yana en büyük 30 günlük ETH borsa bakiyesi düşüşüne de tanık olduk. Bu, bir dip işareti olabilir. Ek olarak, Ethereum’un L2 işlemleri L1 işlemlerini geçerek geliştiricilerin büyümesini gösterdi.

Uniswap (UNI)

Uniswap’in fiyatı 5,91 dolara geriledi. Fiyat, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı sırasıyla %2,37 ve %1,59 oranında zayıfladı. Mevcut durumda bir UNI, 0.0003512 BTC ve 0.004846 ETH değerindedir. UNI’nin işlem hacmi de düşüşe işaret ediyor. CoinMarketCap, UNI’nin 24 saatlik işlem hacminin bir önceki güne göre %17,63 azaldığını gösteriyor.

Sonuç olarak, UNI için toplam günlük işlem hacmi 102.467.118 dolar seviyesinde bulunuyor. Uzmanlara göre UNI’nin günlük grafiğinde önümüzdeki günlerde tetiklenebilecek bir yükseliş bayrağı var. Grafiğe bakıldığında, günlük RSI çizgisi aşırı alım bölgesine doğru eğimli. Bu, günlük RSI çizgisi günlük RSI SMA çizgisinin üzerine çıktığında onaylanacak hafif bir yükseliş göstergesidir.

Yearn.Finance (YFI)

YFI fiyatı son 24 saatte yüzde 1,56 düştükten sonra 6.152,45 dolardan işlem görüyor. Coin, BTC’ye karşı %3 ve ETH’ye karşı %2,18 zayıfladı. Bu sırada YFI için işlem hacmi son güne göre önemli ölçüde düştü. Şu anda bu rakam 19.645.248 dolar seviyesinde bulunuyor. Günlük 9 EMA çizgisinin günlük 20 EMA çizgisinin altında ve günlük 20 EMA çizgisinin günlük 50 EMA çizgisinin altında konumlandığı göz önüne alındığında, YFI için günlük grafik şu anda düşüş eğilimi gösteriyor. Bununla birlikte, YFI’nin fiyatı, seviyenin önümüzdeki 2 gün içinde desteğe döndüğünü görebilecek olan 9 EMA seviyesine meydan okumak istiyor. Bu bir yükseliş işareti olacak.

Chiliz (CHZ)

CHZ’nin fiyatı son 24 saat içinde yükselmeyi başardı. BTC ve ETH karşısında güç kazandı. CHZ’nin günlük işlem hacmine gelince, hacim miktarı son 24 saatte yüzde 27,20 düştü. Bu, toplamı 544.820.622 dolara çıkardı. CHZ’nin fiyatı, bu yıl 15 Kasım’daki 0,1937 dolarlık düşük seviyeden 17 Kasım’da 0,2412 dolara yükselten 3 günlük pozitif bir rallide. Bugünün fiyat hareketi yükseliş rallisine katkıda bulunmakta. Günlük 9 EMA çizgisi, günlük 20 EMA çizgisinin üzerinde yükselişle geçtiği için fiyat rallisinin devam edeceğine dair kanıtlar var. Bu, kısa vadeli bir yükseliş rallisinin göstergesidir.

Maker (MKR)

MKR’nin fiyatı son 24 saatte %2,30 düştü. MKR’nin fiyatı ayrıca BTC ve ETH karşısında sırasıyla %3,28 ve %2,40 oranında zayıfladı. MKR için günlük RSI çizgisi, günlük RSI SMA çizgisinin üzerine çıkmaya çalıştı ancak girişim başarısız oldu. Şu anda, MKR fiyatı günlük 9 EMA tarafından tutuluyor. Ayrıca günlük 9 EMA, altcoin için düşüş işareti olan günlük 20 EMA çizgisinin altında konumlanmakta.

Chainlink (LINK)

LINK ise yüzde 1,33 arttı. Bu da LINK’in 6,26 dolardan işlem görmesiyle sonuç buldu. Günlük 9 EMA çizgisi, LINK günlük grafiğinde görülebileceği gibi, 10 Kasım 2022’de günlük 20 EMA çizgisinin altına geçti. O zamandan beri, düşüş flaması, LINK’in fiyatı kısa bir süre toparlanmadan önce 5,775 dolara düştüğü ve ardından daha da gerilediği için oynadı. LINK fiyatı şu anda günlük 9 EMA hattı tarafından tutuluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Watcherguru

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

'Felaket Olabilir' Kurumsal Para, Bu 2 Kripto Paradan Çıkıyor!
‘Felaket Olabilir’ Kurumsal Para, Bu 2 Kripto Paradan Çıkıyor! Kripto para piyasalarında Grayscale trust satışları artış gösteriyor. Kripto para piyasasına odaklanan risk sermayesi şirketi Digital Currency Group (DCG) de gerileme görülüyor. Bunun nedeninin ise, iflas korkusundaki artış kaynaklı olarak yatırımcı çıkışlarından olduğu aktarıldı. Kripto para yatırımcılarının...
Nazlı Öykü Deniz 2 hafta önce