Reklamı kapat

Piyasa Kan Ağlıyor: Market Cap 200 Milyar Doların Altına Düştü!

Mert Kaya
Mert Kaya 14 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Ağustos ayı kripto pazarı için çalkantılı bir ay olmaya devam ediyor. Son bir haftada piyasadan çıkan para tamı tamına 65 milyar dolar! Geçen hafta 256 milyar dolar seviyesinde olan piyasa kapitalizasyonu yayın saati itibariyle 191 milyar dolar ile bu yılın en düşük seviyelerinde…

65 Milyar Dolarlık Düşüş

SEC’in Vaneck ve SolidX’in Bitcoin ETF’si kararının ertelenmesi haberinden sonra süregelen bu düşüş hareketi bugün bir kez daha yaşanan sert düşüşle altcoinleri 2018’in en düşük seviyelerine kadar getirdi.

Bir numaralı kripto Bitcoin 6019 dolar seviyelerine gerilemişken Ethereum, XRP, BCH, LTC gibi birçok kripto para 2018’in en düşük seviyelerine geriledi. Wanchain, NANO gibi kripto paralardaki düşüşler ise can alıcı boyutta.

ETF hakkındaki olumlu beklenti ile 140 milyar dolarlara kadar çıkan Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonu 103 milyar dolarlara kadar gerilemiş durumda.

Bu arada Bitcoin’in piyasa hakimiyeti artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yüzde 50 sınırını aşan kripto paraların amiral gemisi şu sıralarda yüzde 53.6’lık bir dominansı geride bırakmış durumda.

Türkiye’deki Finansal Kriz Kripto Pazarına Olumlu Etki Eder Mi?

Ülkemizde dolar ve euro’nun akıl almaz yükselişi ile beraber birçok küçük yatırımcı birikimlerini koruma derdine girdi. Döviz alma/bulundurma hakkında sosyal medyada yayılan birçok spekülasyon ve haberle birlikle yatırımcılar varlıklarını korumak için döviz yerine Bitcoin gibi kripto paraları tercih etmeye başlayabilir. Eğer Türkiye’de makul bir sayıda insan kripto para yatırımı yapmayı tercih ederse kripto piyasası bu durumdan olumlu etkilenecektir…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Erdoğan: ABD’nin Elektronik Ürünlerine Boykot Uygulayacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da Amerika’ya boykot çağrısı yaptı. Erdoğan “Amerika’nın iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venüs Vestel var” dedi. Boykotun ne ölçüde olacağı merak uyandırırken Erdoğan’nın konuşmasının satır başları şu şekilde: “Türkiye’ye yönelik açık bir...
Mert Kaya 14 Ağustos 2018