XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Bu da Oldu: Polis, Karakolda Kripto Para Üretiyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 5 Ekim 2021
20 görüntülenme
mining

Rusya’da bir şehirde, karakolda kripto para madenciliği yaptığı tespit edilen bir polis memuruna soruşturma açıldı. Karakolun zararının 200.000 ruble (24.270 lira) olduğu belirtiliyor. Ancak polis memurunun henüz hiç coin üretememiş. İşte şaşırtıcı olayın detayları…

Karakolda kripto para madenciliği yaptı: Soruşturma açıldı

Rusya’nın Saratov şehrinde bir karakolda yüzbaşı rütbesiyle polis memurluğu yapan bir kişi, belirli kripto paraların üretiminde kullanılan kripto madencilik teçhizatlarından alıp karakolun teknik işler birimine yerleştirdi. Memur, karakolun elektrik faturasının aniden yükselmesi sonucu yakalandı ve ardından kendisine soruşturma açıldı.

Kritik Gelişme: Çin’deki Bitcoin Madenciliği Merkezleri Satışlara Başladı!

Açıklananlara göre karakol, kullanılan yüklü elektrik sebebiyle 200.000 rublelik bir zarara uğradı. Bu miktar, neredeyse 25.000 liraya denk geliyor. Bilgilere göre polise, yetki aşımı ithamıyla soruşturma başlatıldı. Bu soruşturmanın sonucunda, polis memurunun meslekten atılma tehlikesi yer alıyor. Bu sırada polis memurunun kripto madenciliğinde yeni olduğu ve henüz coin üretememiş olduğu belirtiliyor.

Kripto madenciliği, yüksek güçlü bilgisayarların kullanımıyla kriptografik denklemleri çözerek kripto para kazanma sürecini ifade eder. Çözüm süreci, veri bloklarının doğrulanması ve Blockchain olarak bilinen genel bir kayda (defter/ledger) işlem kayıtlarının eklenmesinden oluşur.  Bu, karmaşık şifreleme teknikleri uygulanarak güvence altına alınır. Kripto para birimleri, merkezi olmayan dağıtım yöntemini kullanır ve işlemlerin doğrulanması için kriptografik algoritmaların yardımını alır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

gold price prediction 2025 1631025483309
5 Analist: Altın Fiyatı, Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir! Salı günü Dolar endeksi (DXY) düşük risk hissiyatından yararlanırken, altın fiyatı düşüşe geçti. Külçenin Cuma günkü ABD istihdam rakamlarına kadar dalgalı işlem görmesi ve Federal Rezerv’in tapering planlarına ilişkin ipuçlarını beklemesi muhtemel görünüyor. Kriptokoin.com olarak farklı analistlerin...
Vural Erkan 5 Ekim 2021