Bu da Oldu: Polis, Karakolda Kripto Para Üretiyor!

mining
mining
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya’da bir şehirde, karakolda kripto para madenciliği yaptığı tespit edilen bir polis memuruna soruşturma açıldı. Karakolun zararının 200.000 ruble (24.270 lira) olduğu belirtiliyor. Ancak polis memurunun henüz hiç coin üretememiş. İşte şaşırtıcı olayın detayları…

Karakolda kripto para madenciliği yaptı: Soruşturma açıldı

Rusya’nın Saratov şehrinde bir karakolda yüzbaşı rütbesiyle polis memurluğu yapan bir kişi, belirli kripto paraların üretiminde kullanılan kripto madencilik teçhizatlarından alıp karakolun teknik işler birimine yerleştirdi. Memur, karakolun elektrik faturasının aniden yükselmesi sonucu yakalandı ve ardından kendisine soruşturma açıldı.

Kritik Gelişme: Çin’deki Bitcoin Madenciliği Merkezleri Satışlara Başladı!

Açıklananlara göre karakol, kullanılan yüklü elektrik sebebiyle 200.000 rublelik bir zarara uğradı. Bu miktar, neredeyse 25.000 liraya denk geliyor. Bilgilere göre polise, yetki aşımı ithamıyla soruşturma başlatıldı. Bu soruşturmanın sonucunda, polis memurunun meslekten atılma tehlikesi yer alıyor. Bu sırada polis memurunun kripto madenciliğinde yeni olduğu ve henüz coin üretememiş olduğu belirtiliyor.

Kripto madenciliği, yüksek güçlü bilgisayarların kullanımıyla kriptografik denklemleri çözerek kripto para kazanma sürecini ifade eder. Çözüm süreci, veri bloklarının doğrulanması ve Blockchain olarak bilinen genel bir kayda (defter/ledger) işlem kayıtlarının eklenmesinden oluşur.  Bu, karmaşık şifreleme teknikleri uygulanarak güvence altına alınır. Kripto para birimleri, merkezi olmayan dağıtım yöntemini kullanır ve işlemlerin doğrulanması için kriptografik algoritmaların yardımını alır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu da Oldu: Polis, Karakolda Kripto Para Üretiyor!