Polkadot (DOT) Mucidi, Bu Altcoin’i Yerden Yere Vurdu!

Vural Erkan
Vural Erkan 21 Kasım 2021
10 görüntülenme
Polkadot Founder Sees

Piyasa değeri bakımında kripto dünyasında 8. sırada yer alan ve Ethereum katili olarak bilinen Polkadot (DOT), parachain müzayedesinin başarıyla tamamlanmasının ardından rakiplerine karşı şimdi tepeden tırnağa silahlandı. Altcoin projesinin kurucusu Dr. Gavin Wood, yeni durumun, Blockchain üzerinde çalışmak isteyen geliştiricilere, daha fazla özgürlük vereceğini söylüyor. Eklenen işlevsellik ile iddialı hale gelen projenin kurucusunun hedefinde rakibi olan lider altcoin Ethereum var. Haberin detayları için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Polkadot kurucusu: Ethereum kullanıcıları, ekonomik anlamda onun esiri oluyor

Dr. Gavin Wood, ilk parachain müzayedesinin tamamlanmasının ardından, ağın neden faydalı olduğunu açıklıyor ve projeyi övüyor. Polkadot kurucusu vermiş olduğu bir röportajda, altcoin’in yeni modelinin inşaatçılara ücretsiz bir uygulama modeli sunduğunu belirtiyor ve bu durumun Ethereum’un ve diğer rakiplerin sistemleri ile aralarında önemli bir fark olduğunu söylüyor. Dr. Gavin Wood, kurucu ortağı da olduğu lider altcoin hakkında oldukça ağır eleştiriler getiriyor:

Ethereum üzerine kurulu uygulamaların kullanıcıları, ekonomik anlamda onun esiri oluyor. Bu kullanıcılar, Ethereum’a ve çoğu zaman Ethereum akıllı sözleşmeleri kullanılarak oluşturulmuş herhangi bir uygulamayı kullanmalarına, izin veren başka bir token üzerinde Ether yapmak zorunda.

Polkadot

Geliştiriciler, Polkadot parachain modeli altında, merkezi röle-chain tarafından güvence altına alınırken, Polkadot ekosisteminde çalışmak için katman-1 Blockchain’lerini oluşturabiliyorlar. Polkadot kurucusuna göre, bu parachain’ler uzmanlaşma, esneklik ve ölçeklenebilirlik avantajlarına sahip. Temelde birlikte çalışabilirlik düşüncesi ile Dr. Gavin Wood, parachain’lerin Blockchain teknolojilerinin geleceğinde bütünleşik bir rol oynayacağına inanıyor. Kullanıcılar, sadece parachain slotlarından birini kiralıyorlar ve Polkadot’un yerel tokeni DOT’u satın almaları ve hatta öğrenmeleri gerekmiyor. Aynı zamanda Ethereum kurucu ortağı da olan Dr. Gavin Wood, görünüşte yenilikçi doğasına rağmen Ethereum’un Bitcoin’den gerçekten farklı olmadığını söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor: 

Bu gerçekten Bitcoin, sadece bazı ekstra komut dosyaları bulunuyor. Tıpkı Bitcoin madencilerinin, bu Bitcoin işlemi yerine, bu Bitcoin işlemini dahil etmeyi seçebilecekleri gibi, hangi işlemleri dahil edeceklerine kendileri karar veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

polkadot 1200x900 1
Bu Coin’ler Fırladı: AVAX ve Bu 5 Altcoin Rekor Kırdı! Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, geçen haftanın önemli bir bölümünde kripto para piyasası kırmızı renge büründü. Bununla birlikte hafta sonu bir hareketlenme yaşandı ve kripto paraların bir kısmı toparlanırken, bazı altcoin projeleri yeni rekorlara imza attı. Piyasa...
Vural Erkan 21 Kasım 2021