Reklamı kapat

Polybius Nedir? PLBT Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
137 görüntülenme
Polybius Nedir? PLBT Ne İşe Yarar?

Polybius nedir? Polybius (PLBT), elektronik kimlik ve dijital bankacılık hizmetlerini kripto dünyasına getiren bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Polybius’u mercek altına alacağız. Ayrıca, Polybius nedir, ne sunar, PLBT coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtlayacağız. Şimdi gelin dijital ödemelere ve bankacılık hizmetine odaklanan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Polybius nedir?

Kripto para ekonomisi her yıl daha da hızlı bir şekilde büyümektedir. Bununla birlikte, şimdiye kadar birçok platform kapalı döngü ekonomisi oluşturmayı başaramamıştır. Polybius, bunu değiştirmeyi amaçlayan bir Blockchain projesidir. Proje, bankacılar, hukukçular ve finansörlerden oluşan sıkı sıkıya bağlı bir ekip tarafından geliştirilmiştir. Bu ekosistem, dijital nesil için düzenlenmiş, Blockchain tabanlı bir banka yaratmayı amaçlamaktadır. Şu anda yüzlerce yatırımcı kripto paraları kullandığı için bu amaç önemlidir.

Polybius, diğer kripto bankacılığı platformları gibi, müşterilerine hem anonimlik hem de güvenlik sağlamak için merkeziyetsiz mimariyi kullanır. Buna ek olarak platform, ilgili kuruluşlardan elde edilen kârı en üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Polybius, ünlü teknoloji uzmanlarının ve küresel pazarlama uzmanlarının desteğiyle kapsamlı bir bankacılık çözümü bulmayı hedefler. Bunun için birçok teknolojiden yararlanır. Platformun yararlandığı teknolojiler arasında Blockchain, dijital bankacılık, IoT, büyük veri ve UX yer alır.

Polybius ne sunar?

Polybius, yukarıda bahsedilen hedefler için Blockchain üzerinde çalışan bir merkeziyetsiz uygulama (dApp) inşa etmiştir. Osom adıyla piyasada yer alan bu uygulama kullanıcıya birçok avantaj sunmaktadır. Osom, kişi başına ikiden fazla banka hesabıyla önce Avrupa ve ardından küresel pazarlar için evrensel, para biriminden bağımsız ve regüle bir finans yönetimi aracı olacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcılar, Osom’a üye olup varlıklarını yatırarak Blockchain tabanlı bankacılık hizmetlerine erişim sağlayabilmektedir.

PLBT nedir? Ne işe yarar?

Projenin geliştirilmesi için kitle fonlama kampanyası 31 Mayıs 2017’de başlatılmıştır. Bunun ardından, akıllı sözleşmelere dayalı token paylaşımları haftalar sonra kullanılabilir hale getirilmiştir. Polybius’un bu kapsamda piyasaya sürdüğü PLBT isimli bir yerel tokeni bulunmaktadır. Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı sözleşmesi ile oluşturulan bu token, sahiplerine şirketin sahipliğine katılma hakkı verir. Token sahibinin temettü hakları, sahip oldukları hisselerle orantılıdır. Temettü almak için PLBT, bir Ethereum cüzdanında saklanmalıdır.

Polybius nedir? PLBT nasıl alınır?

Polybius platformunun yerel tokeni olan PLBT, şu anda SushiSwap ve HitBTC gibi kripto para borsalarında işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar ilk olarak bu borsalardan birine üye olmalıdır. Ardından KYC adımlarını tamamlamaları ve cüzdanlarına PLBT’ye uygun bir varlık yatırmaları gerekmektedir. Bunları yapan kullanıcılar, PLBT’ye ait ticaret çiftleri üzerinden alım emri verebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Obyte Nedir? GBYTE Ne İşe Yarar?
Obyte Nedir? GBYTE Ne İşe Yarar? Obyte nedir? Geçmişte Byteball olarak bilinen Obyte (GBYTE), DAG teknolojisine dayalı Blockchain ile çalışan bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Obyte’ı inceleyeceğiz. Bununla birlikte, kullanıcılar arasında merak konusu olan Obyte nedir, ne sunar, GBYTE coin...
Emre Borsan 2 hafta önce