Reklamı kapat

PooCoin Nedir? POOCOIN Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 5 gün önce
54 görüntülenme
PooCoin Nedir? POOCOIN Ne İşe Yarar?

PooCoin nedir? BNB Chain üzerine inşa edilen PooCoin, kullanıcılara grafikler ve analizler sunan bir DeFi platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede PooCoin’i inceleyeceğiz. Bununla birlikte yatırımcılar arasında merak konusu olan PooCoin nedir, ne sunar, POOCOIN ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları da yanıtlayacağız. Şimdi gelin kullanıcıların portföylerini yönetmesini sağlayan bu platformu birlikte inceleyelim.

PooCoin nedir?

PooCoin, Alexa’ya göre dünyanın en çok ziyaret edilen DeFi analitik web sitesidir. Proje, dünyanın en çok ziyaret edilen 1000 web sitesi arasında 672. sırada yer alırken, onun Ethereum tabanlı ana rakibi olan Dextools 789. sırada bulunmaktadır. Blockchain projesi, BSC ağındaki en likit DEX olan PancakeSwap (CAKE) ile karşılaştırıldığında bile üst sıralarda kendini göstermektedir. Projenin web sitesi, gerçek zamanlı alım/satım verileri, çizelgeler, piyasa değerleri, LP tokenleri, cüzdan varlıkları ve ticaret widget’ları dahil olmak üzere bir dizi özelliğe sahiptir.

Ekosistem, desteklenen ağlardaki tüm token sözleşmeleri için bir dizin sağlar. Bununla birlikte PooCoin bir Telegram botuna da sahiptir. Bu bot bir kanalda gerçek zamanlı olarak fiyatı izlemek için herhangi bir ağdaki tokenine uygulanabilmektedir. Ekosistem, değer izleyiciler, platformda anında alım satım ve çoklu grafikler gibi yeni özelliklere de sahiptir. Bununla birlikte Telegram botu, uygulamadaki kripto gruplarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Platformda birden fazla cüzdanın izlenmesini sağlayan premium özellikler de mevcuttur.

Proje ne tür özelliklere sahiptir?

PooCoin’in birincil özelliği grafiktir. Platform, DEX platformları arasındaki en yüksek tutma oranına sahiptir. Çünkü kullanıcılar tokenlerini takip etmek ve alım/satımları gerçek zamanlı olarak izlemek için çok zaman harcarlar. BSCScan blok gezgininin tamamı endekslenir ve likidite içeren tüm sözleşmeler otomatik olarak aranır. Yani kullanıcılar, kendi veya bir başkasının işlemlerine göre token grafikleri yaratabilmektedir. Bu grafikler, yatırım stratejisi konusunda kullanıcıya öngörüde bulunma avantajı sağlar.

Bununla birlikte PooCoin, çoklu zincir özelliğine de sahiptir. Başlangıçta BNB Chain için piyasaya sürülen platform, bugün birçok Blockchain ağına entegredir. Şu anda BNB Chain’in yanı sıra Polygon ve KuChain ağlarını desteklemektedir. Kullanıcılar, platform içerisinde tek bir tıklama ile bu Blockchain ağları arasında geçiş yapabilme avantajına sahiptir. Platformun sunduğu diğer özellikler arasında Telegram botu, birden fazla varlık grafiğini anında görüntüleme, cüzdan takibi ve veriye dayalı alım-satım işlemleri yer alır.

POOCOIN ne işe yarar?

PooCoin, kendi adını taşıyan bir yerel kripto para birimine sahiptir. BEP-20 tabanlı bu kripto para, temelde BNB Chain üzerindeki bir yansıma tokenidir. Yansıma tokeni, kullanıcıların platformdaki her işlemde vergilendirildiği anlamına gelir. Mevcut olarak ekosistem, tüm işlemlerde %8 vergi uygular. Bu vergilerin %4’ü yakılır, kalan %4 ise diğer token sahiplerine dağıtılır. Yani kripto para, kullanıcılardan vergi almak ve token sahiplerini ödüllendirmek için kullanılmaktadır.

PooCoin nedir? Nasıl alınır?

Kripto para birimi şu anda PancakeSwap ve BakerySwap gibi DEX’lerde işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar, bu iki DEX platformundan birine erişmeli ve üye olmalıdır. Üye olma işlemlerini tamamlamalarının ardından, cüzdanlarına PooCoin’in paritelerine göre bir varlık yatırarak kripto para için alım emri verebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ryo Currency Nedir? RYO Ne İşe Yarar?
Ryo Currency Nedir? RYO Ne İşe Yarar? Ryo Currency nedir? Ryo Currency, Proof-of-Work konsensüs mekanizması ile çalışan, gizlilik odaklı bir altcoin projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Ryo Currrency’i inceleyeceğiz. Bununla birlikte yatırımcılar arasında merak konusu olan Ryo Currency nedir, RYO coin ne işe yarar,...
Emre Borsan 5 gün önce