XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Popüler Altcoin Şeriat Sertifikası Kazanarak, 70 Milyar Dolarlık Piyasaya Giriş Yaptı!

Serkan Eser
Serkan Eser 24 Ekim 2019
15 görüntülenme

Kriptokoin.com – Pazartesi günü yapılan açıklamada, Algorand’ın artık şeriatla uyumlu olduğunu onaylandı. Popüler altcoin şeriat sertifikası ile 70 milyar dolarlık piyasadan pay almaya başladı.

Güçlü altcoin Algorand’ın artık şeriatla uyumlu olduğunu onaylandı

Sertifika Bahreyn merkezli Shariya Review Bureau (SRB) tarafından sağlandı. Bu sertifika Algorand platformunun İslami hukukun kurallarına bağlı olduğunu gösteriyor.  Bu hamle platformu ve yeteneklerini, Malezya  Uluslararası İslami Finans Merkezi tarafından 2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre, 70 milyar dolardan fazla bir değerde olduğu tahmin edilen küresel bir İslami yatırımcı ağına açabilir. Algorand CEO’su Steve Kokinos, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Algorand’daki vizyonumuz her zaman kapsayıcılık oldu. Vizyon sahibi İslami girişimlerin artık yeni iş fırsatlarını, finans kurallarına uygun bir platformda gerçekleştirebileceklerini görmekten heyecan duyuyorum.

Şeriat ile uyumluluğu sağlama her türlü yatırım araçları için zor olabilir. Çünkü onay almak için, kumar ve alkol de dahil olmak üzere Şeriat yasalarına göre yasaklanmış faaliyetlerden yararlanılmamalıdır veya kredilere veya diğer yasaklanmış faaliyetlere faiz ödememelidir.

Platformda inşa edilen her dapp şeriat uyumu açısından incelenecek

Algorand’ın SRB sertifikasını kazanmak için aştığı engellerin ne olduğu belli değil, ancak Haziran ayında başlatılan platform, gelişmeye devam ettikçe onay almayı planlıyor. Platformda inşa edilen her dapp SRB tarafından şeriat uyumu açısından incelenecek. SRB CEO’su Yasser S. Dahlavi, “Algorand kullanıcılarının gelecekteki hedeflerini İslami finans piyasasında desteklemeye hazırız!” dedi. İslam alimlerinden helal etiketini alan bir başka altcoin’i öğrenmek için “Son Dakika: Müslüman Alimlere Göre Bu Altcoin Artık Helal! Fiyat Fırlayabilir” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ABDli Kongre Üyesinden Ripple Yatırımcılarını Sevindiren Açıklama Kriptokoin.com – Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, dün ABD Kongresi’nde son dönemdeki Libra tartışmaları yönelik ifade verdi. Ripple (XRP) topluluğu, bu toplantı esnasından XRP’ye “gerçek bir kripto para” diyen ABD Cumhuriyetçi Kongre üyesinin yorumunda sonra sevinçten çılgına dönüyor. ABDli...
Serkan Eser 24 Ekim 2019