Reklamı kapat

Popüler Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu: Soruşturma Var!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 10 Ağustos 2022
0 görüntülenme
Popüler Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu

Popüler Bitcoin borsası Hotbit, bir sonraki duyuruya kadar tüm işlemleri durduğunu açıkladı.

Olay Nisan ayında şirketten ayrılan bir yöneticiye uzanıyor

Borsaya göre tüm işlemler bir sonraki duyuruya kadar askıda kalacak. Hotbit, platformunun şu anda karşı karşıya olduğu devam eden bir ceza soruşma nedeniyle katı kararlar almak zorunda olduğunu bildirdi. Hotbit yetkilileri, soruşturma boyunca fonların donuk olacağını söylüyor. Dondurulan fonlar, Hotbit’in günlük operasyonlarını sürdürmesini zorlaştırıyor. Ancak, borsa bugün Twitter’dan “kullanıcıların fonları güvende, lütfen endişelenmeyin” diyerek güvence verdi.

Bitcoin borsasında neler oldu

Eski bir Hotbit yöneticisi geçen yıl, yetkililer tarafından ağır ceza yasalarının ihlali olarak kabul edilen dolandırıcı bir projeye dahil oldu. Ardından, borsayı işlemleri askıya almaya kadar uzanan bir yasal sürece sürükledi. Hotbit, kolluk kuvvetlerinin geçen aydan bu yana birkaç Hotbit kıdemli çalışanını mahkemeye çağırdığını paylaşıyor. Borsa, süreç boyunca kolluk kuvvetleriyle iletişimdeydi. Hotbit, bugün resmi web sitesinden yaptığı açıklamada olayı şöyle özetledi:

(İşlemleri askıya almamızın) Bunun nedeni, bu yıl Nisan ayında Hotbit’ten ayrılan eski bir Hotbit yönetim çalışanının, geçen yıl (Hotbit’in iç ilkelerine aykırı olan ve Hotbit’in bilinmediği) bir projede yer alması ve kolluk kuvvetlerinin artık ceza yasalarını ihlal ettiğinden şüphelenildiğini düşündükleri bir projede yer almasıdır. Bu nedenle, Temmuz ayının sonundan bu yana bir dizi Hotbit üst düzey yöneticisi kolluk kuvvetleri tarafından mahkemeye çağrıldı ve soruşturmaya yardımcı oluyor. Ayrıca, kolluk kuvvetleri, Hotbit’in normal şekilde çalışmasını engelleyen bazı Hotbit fonlarını dondurdu.

Bitcoin borsası ayrıca, donma boyunca kullanıcı fonların tedavisi hakkında bir duyuru paylaştı:

  1. Kullanıcının doldurulmamış açık emri, piyasa dalgalanmalarından kaynaklanan kayıpları önlemek için Hotbit’in hizmeti kurtarılmadan iptal edilecektir;
  2. Pozisyonların tutulmasından kaynaklanan zararı önlemek için, tüm kullanıcının kaldıraçlı ETF pozisyonları, 10 Ağustos 2022 tarihinde saat 15:00’ye kadar ilgili net değerlere göre zorla tasfiye edilecektir;
  3. Kullanıcının yatırım ürünlerinin geliri normal şekilde dağıtılacaktır;
  4. Kullanıcılar için tazminat planı web sitesi yeniden açıldığında yayınlanacaktır, lütfen sabırla bekleyin.

Hotbit’te işlemlerin ne zaman devam edeceği konusunda şu anda bir zaman çizelgesi yok. Ancak Hotbit, soruşturmayı takip etmek ve hizmete devam etmek için kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapıyor. Soruşturma sonuçlarla sona erdiğinde ve baştan sona güncellemeler sağlayacaklar.

Hotbit hakkında

Hotbit, 500’den fazla işlem çiftini destekleyen Hong Kong merkezli kripto para borsasıdır. Platform 2018’den bu yana hizmet veriyor ve çoğunlukla Asyalı kullanıcılara hitap ediyor. Bu arada, Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere bazı Güney Koreli borsalar Terra-LUNA mağdurlarına geri ödemeye yapma hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 2 Kripto Para Büyüklerden Yatırım Aldı!
Altcoin Uçuyor: Bu 2 Kripto Para Büyüklerden Yatırım Aldı! ABD enflasyon verileri ardından yükselişe geçen kripto para piyasasına 2 önemli yatırım haberi eşlik ediyor. Injective (INJ) ve Unstoppable Finance, bugün Twitter’dan finansman turlarını başarıyla tamamladıklarını duyurdu. Yatırım devlerinden bu 2 kripto para birimine milyonlar aktı DEX...
Buğra Çağlar 10 Ağustos 2022