XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Popüler Kripto Para Borsası Bittrex 7 Ülkeye Kapılarını Kapatıyor

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 12 Eylül 2020
15 görüntülenme
bittrex1

Kriptokoin.com – Popüler kripto para borsası Bittrex, sessiz bir şekilde yedi ülkedeki operasyonlarını sona erdireceğini duyurdu. borsa, kullanıcılara fonlarını boşaltmaları için 14 gün verdi. Ancak zayıf iletişim, bazı traderların siteden paralarını çekmek için yarışmasına neden oluyor.

10 Eylül’de, yedi ülkedeki Bittrex kullanıcıları giriş yapamadıklarını fark etti. Teknik desteğe ulaştıklarında, Bittrex’in artık ülkelerinde iş yapamayacağını söyleyen düzenlemelerden bahseden bir açıklamayla karşı karşıya kaldılar.

Bittrex’in faaliyetlerini durdurduğu ülkeler listesine Belarus, Burundi, Mali, Myanmar, Nikaragua, Panama ve Ukrayna’dan kullanıcılar eklendi. Açıklamada, kullanıcılara kriptolarını geri çekmeleri için 14 gün verildi. Bittrex, bu kapanışı henüz resmi bir şekilde kamuoyuna açıklamadı.

Duyuru karmaşası

Bu sırada kullanıcılar hiçbir haber almamalarından şikayetçi “Bittrex Müşterileri İçin Önemli Bilgiler” başlıklı bir sayfa, bu değişikleri not ediyor. Sayfa, yasaklanmış yargı bölgelerini listeliyor. Bittrex sayfayı 2 Eylül’de güncellemesine rağmen ilk olarak 18 Ekim 2019’da yayınlanmış görünüyor. bu nedenle duyuru, Bittrex’in web sitesindeki herhangi bir destek veya haber sayfasının önlerinde görünmüyor. Bittrex, duyuruyu Twitter üzerinden de yapmadı.

Ukrayna’daki bazı kullanıcıların 10 Eylül’de e-posta aldıkları, diğerlerinin ise hiç bilgilendirilmediği söyleniyor. Hiçbir mail almayan kullanıcılar çeşitli medya kaynakları aracılığıyla haberdar oldular.

Ayrıca bu 14 günlük sürenin e-postaların gönderildiği 10 Eylül’den mi, yoksa gönderilerinin güncellendiği 2 Eylül’den mi başlayacağı belli değil.

Neden bu ülkeler engellendi?

Bittrex destek sayfası, engellenen ülkelerdeki düzenlemeler hakkında ayrıntıya girmiyor. Ukrayna’daki son yasalar, dijital varlıkların hükümete kaydedilmesini gerektiriyor. Öte yandan Ukrayna, geçmişte kripto varlıklara karşı dostça davranmıştı.

ABD’de kurulan Bittrex, geçmişte uyumlu olmaya çalışmıştı. Bu da ABD müşterileri için sınırlı ve düzenlenmiş bir kripto para borsası olmasına yol açmıştı.

Bittrex siyasi nedenlerden bahsetmemiş olsa da, bu önemli bir faktör olabilir. Belarus, son haftalarda adil seçim arayışında ölümcül protestolarla siyasi gerilimin parlama noktası oldu. Ülke ayrıca ABD yaptırımları altında.

Her iki durumda da duyuru, bu ülkelerdeki kripto kullanıcılarını sarstı. Ukraynalı bir Telegram kullanıcısı Max Bog, en sevdiği borsadan çıkarılmanın hayal kırıklığını dile getirdi:

“Bu berbat bir şey. 4 yıldır bu borsayı kullanıyordum. Rusya ve Beyaz Rusya’da yaptırımlar var – peki Ukrayna ne alaka?”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

emin gun sirer kriptokoin com
Avalanche CEO’su Emin Gün Sirer’den Blockchain Projelerine Ağır Eleştiri Kriptokoin – Avalanche blockchain protokolünün kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, neden birçok blockchain projesinin sektörde şüpheli stratejiler uygulamaya devam ettiğine dair düşüncelerini açıklamak üzere Twitter’dan paylaşımlarda bulundu Bazı Projelerde Aldatmaca Söz Konusu Sirer kimi projelerin çok...
Mesut İnan 12 Eylül 2020