FUD Saldırısı: Türklerin Popüler Metaverse Coin’i Çakıldı!

FUD Saldırısı: Türklerin Popüler Metaverse Coin'i Çakıldı!
FUD Saldırısı: Türklerin Popüler Metaverse Coin'i Çakıldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler metaverse coin projelerinden olan Gala, geçtiğimiz gün boyunca değer kaybı yaşadı. Bunun arkasındaki olay, projenin 1 milyar dolarlık bir saldırıya uğradığına dair iddialardı. Yani hack iddiaları, piyasada bir FUD’a yol açtı. Saldırı gerçekten de gerçekleşmişti. Fakat, kötü niyetli bir şekilde değil, koruma olarak içeriden başlatıldı. Kısa bir süre sonra olay netleşse de, GALA yatırımcılarının elindeki coinler değer kaybına uğradı.

Popüler metaverse coin projesi bir anda yüzde 30 düştü

GALA fiyatı, tokene yönelik bir saldırı gibi görünen bir durum nedeniyle toplulukta ortaya çıkan panik nedeniyle büyük bir düşüş kaydetti. Perşembe günü geç saatlerde, bir adreste 1 milyar doların üzerinde GALA tokenı basıldı. Bu da topluluğun alarma geçmesine neden oldu. Ardından potansiyel panik satışı gerçekleşti. Daha sonra mumun fitili yüzde 29,34’e çıkarak fiyatta ani düşüş sergiledi.

Konu, öncelikle, Blockchain güvenlik platformu PeckShield tarafından açığa çıkarıldı.

GALA, FUD sebebiyle geriledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FUD, “korku, belirsizlik ve şüpheyi” ifade eder. Ancak, GALA dahil olmak üzere tokenlar için zincirler arası varlık transferini sağlayan platform olan pNetwork’ten gelen bir açıklama, olayı aydınlattı. Ağ, saldırının kendileri tarafından gerçekleştirildiğini doğruladı. pNetwork, kendi ağındaki GALA tokenının güvenliğini test etmek istemişti. Ağın Twitter hesabında aşağıdaki ifadeler yer aldı:

pGALA’nın artık güvenli kabul edilmemesi gerektiğini fark ettik ve pGALA’nın kötü amaçlarla kullanılmasını önlemek için “White hat hacker” saldırısını koordine ettik.

Bu Altcoin Hacklendi: Onmilyonlar Çalındı!

Açıklama yapan Gala ekibi, p.Network köprüsündeki yanlış bir yapılandırma nedeniyle pGALA’nın yeniden konuşlandırılması gerektiğinden bahsetti. Aynısını şekilde, pGALA PancakeSwap havuzu boşaltılıyordu, bu da paniğe yol açtı. Ancak ekip, ağa veya tokena herhangi bir zarar gelmediğini söyledi. Ethereum üzerindeki tüm GALA tokenlarının güvende olduğunu söyledi.

Şimdi pGALA’ya ne olacak?

Ekip, eski tokenın yerine yeni bir pGALA tokenının oluşturulacağını ve havuz boşaltılmadan önce pGALA’yı elinde tutan kullanıcılara airdropla gönderileceğini açıkladı. pNetwork ayrıca yeni bir token çıkarılmadığından, kullanıcıların pGALA adı altındaki dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmaları gerektiği konusunda da uyardı. Ayrıca ekip, havuz boşalmaya başladıktan sonra pGALA’larını satın alanların harcanan BNB’lerini geri alacağını da temin etti.

Uyarılarından bağımsız olarak, kullanıcılar diğerleri için kurtarma sürecini yavaşlatan pGALA tokenını satın almaya devam etti.  Ayrıca panik kısa sürede sona erdi ve ekip birkaç saat içinde rapor yayınladı. Kurtarma güncellemesi yaptı. GALA fiyatı 0,0313 dolarlık destek hattını test etti.  Uzmanlara göre kripto para bu panikten kurtulursa ve düşüş trendi çizgisini kırarsa, yatırımcılar 0.0500 dolara doğru bir yükseliş bekleyebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FUD Saldırısı: Türklerin Popüler Metaverse Coin’i Çakıldı!