Web3 Coinleri: Bu 5 Altcoin Portföye Eklemelik!

En Çok Dikkat Çeken Web3 Coinleri (Sponsorlu)
En Çok Dikkat Çeken Web3 Coinleri (Sponsorlu)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Web 3.0 çeşitli kripto para birimi tokenleri aracılığıyla merkezi olmayan protokoller sunmak için Blockchain teknolojisinden yararlanan yeni nesil internet. En iyi Web3 coinleri, çoklu kullanım durumları sağlamak için bu teknolojilerden yararlanıyor. Uzmanlar Web3 coinleri için önümüzdeki on yılda hızlı bir büyüme bekliyor. Bu kapsamda uzmanlar en iyi 5 altcoin projesini paylaşıyor.

Web3 coinleri listesinde ilk sırada Polkadot (DOT) var

Polkadot’a herhangi bir girişte ilk endişelerden biri, açık bir şekilde tanıma atıf yapar. Temel olarak, Polkadot Blockchain, tüm bir amaca özel Blockchain ağını birleştirmek için tasarlanmış yeni nesil bir Blockchain protokolü. Polkadot ile ilgili ilginç vurgu, istenen ölçeklenebilirlik ile birlikte Blockchain’lerin sorunsuz çalışmasına izin vermesi. Polkadot, herhangi bir tür verinin herhangi bir Blockchain üzerinden aktarılmasını sağlar. Bu yüzden, çeşitli gerçek dünya kullanım durumları için olasılıkları açması mümkün. Hepsinden önemlisi, Polkadot, yeni merkezi olmayan pazarların gelişi için yeni fırsatlar yaratıyor. Bunun için farklı uzmanlaşmış Blockchain’lerin en iyi işlevlerini birleştiriyor.

İkinci sıradaki altcoin projesi Internet Computer (ICP)

Internet Computer(ICP), akıllı sözleşmeler ve diğer merkezi olmayan uygulamaların web hızında çalışması için “sınırsız” bir ortam sağlamayı amaçlayan Blockchain tabanlı merkezi olmayan bir ağ. Projeyi İsviçre merkezli kriptografi vakfı DFINITY başlattı. Internet Computer, Ethereum gibi diğer Blockchain’lerin ölçekleme sorunlarını potansiyel olarak çözecek önemli altyapı yükseltmeleri sağlıyor.

Web3 Coinleri

Basic Attention Token (BAT) listede üçünü sırada

İnternet kullanıcılarının çoğu, online reklamlardan kaçınmak için yola çıkıyor. Ancak ya onları görüntülemek için parasal bir teşvikleri olsaydı? Basic Attention Token (BAT), içerik oluşturucular ve tüketiciler için adil olan dijital reklamcılık etrafında erdemli bir döngü oluşturmayı amaçlayan bir Web3 coin’i. BAT, Ethereum (ETH) üzerinde çalışıyor. Ayrıca, Brave adlı özel bir web tarayıcısına yerel olarak entegre. Web etkinliklerine göre reklamcılar, yayıncılar ve internet kullanıcıları arasında BAT’ın takası mümkün. Bu doğrultuda üç grup arasındaki ticareti kolaylaştırmayı amaçlıyor. Altcoin hakkında daha fazla bilgi için Kriptokoin.com’un bu makalesine bir göz atınız.

Web3 coinleri listesinin dördüncü projesi Arweave (AR)

Arweave, verilerin süresiz olarak depolanması için bir platform sunmayı amaçlayan merkezi olmayan bir depolama ağı. Kendisini ‘asla unutmayan, toplu olarak sahip olunan bir sabit disk’ olarak tanımlıyor. Ağ, öncelikle ‘permaweb’i (bir dizi topluluk odaklı uygulama ve platform içeren kalıcı, merkezi olmayan bir web) barındırıyor. Arweave Network, ağın bilgilerini süresiz olarak depolamak için ‘madencilere’ ödeme yapmak amacıyla yerel bir kripto para birimi olan AR’yi kullanıyor. Proje ilk olarak Ağustos 2017’de Archain olarak ilan edildi. Ancak, daha sonra Şubat 2018’de Arweave olarak yeniden markalaştı. Resmi olarak Haziran 2018’de piyasaya adım attı.

Web3 Coinleri

Web3 coinleri listesinin sonuncusu Theta Network (THETA)

Theta, açık kaynaklı bir protokole sahip yerel bir Blockchain. Yani geliştiricilerin ve ortakların, Ethereum’un yaptığı gibi ağ üzerinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını sağlıyor. Ücretsiz, yüksek bant genişliğine sahip içerik dağıtımı sağlayan Blockchain teknolojisiyle destekleniyor. Bu özelliklere sahip, merkezi olmayan, peer-to-peer bir video dağıtım ağı. Theta Network, rakip merkezi platformlardan daha ucuz olan merkezi olmayan video akışı altyapısı sağlıyor. Böylece, yeni nesil eğlence teknolojisi olmayı hedefliyor

Makalede yer verilen alltcoin’ler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para piyasası oldukça oynak ve belirsiz olduğundan mutlaka kendi araştırmanızı yapınız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Web3 Coinleri: Bu 5 Altcoin Portföye Eklemelik!