Popüler Proje, Milyonlarca Altcoin Dağıttı! Peki Neden?

Popüler Proje, Milyonlarca Altcoin Dağıttı! Peki Neden?
Popüler Proje, Milyonlarca Altcoin Dağıttı! Peki Neden?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polygon ekosisteminde yaşanan şaşırtıcı bir gelişmeyle Polygon (MATIC) Ecosystem Growth cüzdanı, 70 alıcı adresine yaklaşık 200 milyon USD değerinde 217 milyon MATIC altcoin projesinden dağıttı. Son 24 saat içinde gerçekleşen işlemler spekülasyonları artırdı ve kripto topluluğunun dikkatini çekti. İşte detaylar…

Polygon, altcoin dağıttı

Etherscan’dan alınan verilere göre, Ecosystem Growth cüzdanı 70 adres arasında önemli miktarda MATIC tokenı dağıttı. Duruma ilginçlik katan şey, bu adreslerin çoğunun yaklaşık bir yıl önce Ecosystem Growth cüzdanından aynı miktarda MATIC almış olmasıdır.

Bununla birlikte, PeckShieldAlert tarafından yapılan daha derin bir araştırma dikkat çekti. 70 alıcı adresten 32’sinin hızlı bir şekilde önemli bir kısmını borsalara aktardığını ortaya koydu. Yaklaşık 74,9 milyon USD’ye eşdeğer 82,3 milyon MATIC token söz konusuydu. Bu coinler Binance, Coinbase, OKX ve Bitfinex gibi büyük merkezi borsalara (CEX) gitti. Bu gelişme, potansiyel bir altcoin satış beklentisine yol açtı. Böylece piyasa gözlemcilerini ortaya çıkan durumu yakından izlemeye sevk etti.

MATIC fiyatı ne durumda?

Bu işlemlerin bir sonucu olarak, MATIC’in mevcut işlem fiyatı %2’lik marjinal bir düşüş yaşadı. Böylece 0,9185 dolara geriledi. Bu durum, Polygon ekosisteminin Zincir Geliştirme Kitinin (CDK) piyasaya sürülmesi ve 110 milyon MATIC Polygon Village 2.0 fonlama programının yeniden başlatılması gibi önemli gelişmelere sahne olduğu bir döneme denk geliyor. Bununla birlikte, büyük ölçekli altcoin dağıtımı, piyasanın dinamikleri üzerindeki potansiyel etkisi nedeniyle merkez sahneye çıktı.

Bu 3 Altcoin’in Yatırımcıları Dikkat: Önemli Duyurular Var!

Bu işlemlerin spekülatif niteliği, kripto topluluğu içindeki tartışmaları ateşledi. Çeşitli paydaşlar Polygon ağı içinde bu kadar önemli miktarda tokenin ani hareketinin arkasındaki motivasyonları sorguladı. Durum ortaya çıktıkça, piyasa katılımcıları bu olayların MATIC’in ve ekosisteminin geleceğini nasıl şekillendireceğini merakla izliyor.

Polygon, OKX ile ortak olmuştu

Polygon (MATIC) fiyatı geçtiğimiz günlerde 0,90 dolar seviyesini geri alarak aylık kazancını yüzde 15’e çıkardı. Analistler altcoin MATIC’in bir sonraki büyük fiyat hareketini şekillendirebilecek kritik yükseliş göstergelerini belirledi. Ayrıca MATIC, Kasım ayının en çok kazanan 20 kripto listesinde en çok kazananlardan biri oldu. Polygon topluluğunun OKX ile yapılan son işbirliğine verdiği olumlu tepki de dikkat çekti.

Uzman Görüşü: Bu 3 Oyun Coini Parlamaya Devam Edecek!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere OKX, 14 Kasım’da altcoin Polygon CDK ile inşa edilen yeni bir zKEVM layer-2 ağı olan X1’in lansmanını duyurdu. Proje henüz test aşamasında olmasına rağmen, MATIC sahipleri genişletilmiş ölçeklenebilirlik ve artan benimsemeden elde edilecek olası kazanımların önüne geçmek için harekete geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Popüler Proje, Milyonlarca Altcoin Dağıttı! Peki Neden?